Захворіло у світі
39,965,414
Померло у світі
1,113,307
Вилікувалось у світі
27,494,768
Захворіло в Україні
303,638
Померло в Україні
5,673
Вилікувалось в Україні
126,489
Китай пригрозив спікеру сенату Чехії розплатою за візит у Тайвань

Китай пригрозив спікеру сенату Чехії розплатою за візит у Тайвань

Китайська сторона вважає ці дії Мілоша Вистрчила «відкритою провокацією» з боку політика і антикитайських сил

Китай пригрозив спікеру сенату Чехії розплатою за візит у Тайвань
Мілош Вистрчил
фото www.flickr.com/photos/odscz/10960830956

Спікер сенату Чехії Мілош Вистрчил «заплатить високу ціну» за офіційну поїздку на Тайвань. Про це  заявив в понеділок високопоставлений дипломат китайського уряду, передає Reuters.

Вистрчил прибув в Тайбей в неділю з візитом для розвитку ділових зв'язків з Тайванем, заявивши, що Чеська Республіка не підкориться вимогам Пекіна. Китай вважає Тайвань провінцією, що відкололася та яка не має права на міждержавні відносини.

«Китайський уряд і китайський народ не стануть дотримуватися принципу невтручання та не сидітимуть склавши руки і змусять його (Мілоша Вистрчила – ред.) заплатити високу ціну за його недалекоглядну поведінку і політичний опортунізм», – повідомили в МЗС Китаю.

В Міністерстві додали, що китайська сторона не потерпить такої «відкритої провокації» з боку Вистричила і антикитайських сил, які за ним стоять,, але не уточнили, якою саме буде реакція Пекіна.

Міністр закордонних справ Чехії Томаш Петрічек сказав, що, хоча чеський уряд не підтримав поїздку, зауваження КНРбули занадто різкими і він хотів би отримати пояснення.

«Я очікую, що китайська сторона нам це пояснить. Ця поїздка, звичайно, вплинула на відносини з Китаєм, але я не думаю, що це перейшло межу», – сказав Петрічек.

Вистричил заявив, що коментарі МЗС КНР були втручанням у внутрішні справи Чеської Республіки.

Президент Чехії Мілош Земан прагнув до тісніших ділових і політичних зв'язків з Китаєм з моменту вступу на посаду в 2013 році, але його зусилля були підірвані невдалими інвестиційними планами і сумнівами Чехії з приводу того, щоб дозволити китайської компанії Huawei Technologies грати роль в розвитку телекомунікаційних мереж наступного покоління.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті