Голод загрожує вбити більше людей цього року, ніж COVID-19

Голод загрожує вбити більше людей цього року, ніж COVID-19

Пандемія викрила усі «тріщини в системі». Світ стрімко наближається до безпрецедентної кризи голоду

Голод загрожує вбити більше людей цього року, ніж COVID-19
фото pixabay.com

У 2020 році голодними можуть залишитися на 132 млн чоловік більше, ніж прогнозувалося раніше, і приріст в цьому році може більш ніж потроїтися, повідомляє Bloomberg.

Пандемія перевертає ланцюжок поставок продуктів харчування, завдає шкоди економіці і знижує купівельну спроможність споживачів. Деякі прогнози показують, що до кінця року COVID-19 призведе до того, що кожного дня від голоду вмиратиме більше людей, ніж від вірусних інфекцій.

Ситуація стає безпрецедентною з огляду на те, що ситуація відбувається в період величезних глобальних надлишків продовольства. Це, як повідомляє видання, відбувається у всіх частинах світу, і прогнозується новий рівень відсутності продовольчої безпеки для країн, в яких раніше була відносна стабільність.

У Квінсі, штат Нью-Йорк, черги біля продовольчого банку тривають по вісім годин – люди чекають коробки з припасами, яких може вистачити на тиждень. Між тим, в той самий час, фермери в Каліфорнії розорюють салат, а фрукти гниють на деревах у Вашингтоні. В Уганді на ринках скупчується надмірна кількість бананів і помідорів, однак навіть «майже безкоштовні ціни» є не досить низькими для безробітних покупців. В Південній Америці Венесуела балансує на межі голоду.

COVID-19 виявив найглибші прояви нерівності в світі. Найбагатші продовжують насолоджуватися запаморочливими темпами накопичення багатства, тоді як мільйони людей залишилися без роботи, і у них немає достатньо грошей, щоб прогодувати свої сім'ї, незважаючи на трильйони урядових стимулів, які допомогли вивести світові акції на рекордно високий рівень.

Крім економічного спаду, карантини і розірвані ланцюжки поставок також створили серйозну проблему для розподілу продовольства. Раптовий перехід від ресторанного харчування, який в таких країнах, як США, раніше становив більше половини обідів, означає, що фермери викидають молоко і яйця, не маючи простих способів перенаправити своє виробництво або в продуктові магазини, або на тих, хто цього потребує .

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло