Голод загрожує вбити більше людей цього року, ніж COVID-19
Пандемія викрила усі «тріщини в системі». Світ стрімко наближається до безпрецедентної кризи голоду

У 2020 році голодними можуть залишитися на 132 млн чоловік більше, ніж прогнозувалося раніше, і приріст в цьому році може більш ніж потроїтися, повідомляє Bloomberg.
Пандемія перевертає ланцюжок поставок продуктів харчування, завдає шкоди економіці і знижує купівельну спроможність споживачів. Деякі прогнози показують, що до кінця року COVID-19 призведе до того, що кожного дня від голоду вмиратиме більше людей, ніж від вірусних інфекцій.
Ситуація стає безпрецедентною з огляду на те, що ситуація відбувається в період величезних глобальних надлишків продовольства. Це, як повідомляє видання, відбувається у всіх частинах світу, і прогнозується новий рівень відсутності продовольчої безпеки для країн, в яких раніше була відносна стабільність.
У Квінсі, штат Нью-Йорк, черги біля продовольчого банку тривають по вісім годин – люди чекають коробки з припасами, яких може вистачити на тиждень. Між тим, в той самий час, фермери в Каліфорнії розорюють салат, а фрукти гниють на деревах у Вашингтоні. В Уганді на ринках скупчується надмірна кількість бананів і помідорів, однак навіть «майже безкоштовні ціни» є не досить низькими для безробітних покупців. В Південній Америці Венесуела балансує на межі голоду.
COVID-19 виявив найглибші прояви нерівності в світі. Найбагатші продовжують насолоджуватися запаморочливими темпами накопичення багатства, тоді як мільйони людей залишилися без роботи, і у них немає достатньо грошей, щоб прогодувати свої сім'ї, незважаючи на трильйони урядових стимулів, які допомогли вивести світові акції на рекордно високий рівень.
Крім економічного спаду, карантини і розірвані ланцюжки поставок також створили серйозну проблему для розподілу продовольства. Раптовий перехід від ресторанного харчування, який в таких країнах, як США, раніше становив більше половини обідів, означає, що фермери викидають молоко і яйця, не маючи простих способів перенаправити своє виробництво або в продуктові магазини, або на тих, хто цього потребує .
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].