Захворіло у світі
41,228,181
Померло у світі
1,131,339
Вилікувалось у світі
28,122,798
Захворіло в Україні
322,879
Померло в Україні
6,043
Вилікувалось в Україні
134,898
Білоруська опозиція оголосила про створення партії

Білоруська опозиція оголосила про створення партії

Однією з цілей партії «Вместе» буде проведення конституційної реформи

Білоруська опозиція оголосила про створення партії
фото Радіо Свобода

Марія Колесникова, один з лідерів протестів у Білорусії, і штаб арештованого екс-претендента на пост президента Віктора Бабарико оголосили про створення політичної партії в відеозверненні, яке було опубліковано в понеділок, передає Reuters.

«Я, Марія Колесникова і члени штабу Віктора Бабарико сьогодні оголошуємо про створення політичної партії «Вместе», – сказала Колесникова. – Країна перебуває в політичній і соціально-економічній кризі, і ми разом знаємо, як з цієї кризи вийти... Найближчим часом будуть подані документи на реєстрацію».

Бабарико був заарештований в червні за звинуваченням в економічних злочинах. Він зібрав за своє висунення понад 400 000 підписів, рекордні для незалежного кандидата.

У відеозверненні Бабарико сказав, що однією з цілей партії буде проведення конституційної реформи, а її створення дозволить заручитися джерелами фінансування і можливістю працювати на постійній основі.

У Білорусі сотні тисяч людей вже четвертий тиждень протестують проти офіційних підсумків виборів, які вважають сфальсифікованими на користь Олександра Лукашенка. Під час розгону протестів, за офіційними даними, загинули три людини, тисячі були затримані, багато хто з них повідомляли про тортури і жорстоке поводження під час свого ув'язнення.

Лукашенко останнім часом почав говорити, що готовий провести реформу конституції, проте не повідомляв деталей можливих змін.

Нагадаємо, Євросоюз обіцяє розширити санкції проти Білорусі, за те, що Лукашенко рекламує підтримку Путіна.

Напередодні три балтійські країни ввели санкції проти Лукашенка і ще 29 білоруських чиновників.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті