Російські хакери опублікували дані мільйонів американських виборців
Хакери активізуються перед президентськими виборами

У російському даркнеті з'явилося оголошення про безкоштовний доступ до персональних даних кількох мільйонів американців, з'ясував «Коммерсант». Зокрема, користувач Gorka9 написав, що в його файлах є докладна інформація про 7,6 млн виборців штату Мічиган.
Видання переконалося, що в базі є такі рядки, як ім'я, дата народження, дата реєстрації, стать, адреса, електронна пошта, ідентифікаційний номер виборця і номер виборчої дільниці. Gorka9 заявив, що дані актуальні на березень 2020 року.
Російська компанія InfoWatch підтвердила «Коммерсанту» справжність цієї бази, але зазначила, що вона «витекла» ще в кінці 2019 року.
Жертвами Gorka9 стали не тільки жителі Мічигану: оприлюднено і дані виборців зі штатів Коннектикут, Арканзас, Флорида і Північна Кароліна – в кожному від 2 млн до 6 млн виборців. Той же хакер продає персональні дані 62 000 пацієнтів Бруклінського центру хірургії Нью-Йорка, зазначила газета.
Користувачі хакерського форуму розповіли, що знайшли спосіб монетизувати інформацію про американських виборців: використовувати програму держдепартаменту США «Винагорода за допомогу правосуддю» (Rewards for Justice).
Один з хакерів заявив, що отримав так приблизно $4000 за посилання на базу даних виборців з Коннектикуту.
Про програму держдепартаменту в Росії стало відомо цього літа. 6 серпня Znak.com написав, що росіянам приходять SMS-повідомлення з пропозицією отримати $10 млн від держдепартаменту за інформацію про втручання в американські вибори. Верифікований Twitter-аккаунт «Rewards for Justice» вперше опублікував повідомлення про нагороду до $10 млн за допомогу в боротьбі проти втручання у вибори 5 серпня.
Витік даних виборців можна використовувати в політичних цілях, направляючи їх голосувати за той чи той вибір або схиляючи їх до протестів, але частіше базами користуються шахраї, заявив виданню керівник напрямку аналітики і спецпроектів InfoWatch Андрій Арсентьєв. Він припустив, що хакери вже «витягли всі комерційні вигоди» з цих баз до того, як виклали їх на форум.
Дані американських виборців витікають регулярно, кажуть експерти. Один з хакерів заявив, що для злому досить знайти одну з численних вразливостей сайтів. Але фахівці не виключають, що у випадку з поточним витоком може йти мова про навмисну провокацію.
За крісло президента США змагатимуться кандидат від республіканців, чинний президент Дональд Трамп і колишній віце-президент США Джо Байден, демократ.
Нагадаємо, в американському Сенаті заявили, що Путін особисто керував втручанням у вибори в США в 2016 році.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].