Захворіло у світі
43,979,777
Померло у світі
1,167,124
Вилікувалось у світі
29,800,111
Захворіло в Україні
363,075
Померло в Україні
6,755
Вилікувалось в Україні
148,642
Тільки одна з десяти енергетичних компаній надає перевагу інвестуванню в ВДЕ – дослідження

Тільки одна з десяти енергетичних компаній надає перевагу інвестуванню в ВДЕ – дослідження

Більшість провідних світових енергокомпаній активно інвестують у викопне паливо

Тільки одна з десяти енергетичних компаній надає перевагу інвестуванню в ВДЕ – дослідження
фото www.flickr.com/photos/184390257@N05/49739867226

Згідно з дослідженням Оксфордського університету, тільки кожна десята з 3000 вивчених енергетичних компаній надає перевагу інвестиціям в екологічно чисті відновлювані джерела енергії (ВДЕ).

Як повідомляє The Guardian, решта продовжують нарощувати потужності електростанцій, що працюють на викопному паливі.

Дослідження показало, що більшість  компаній як і раніше значною мірою інвестують в викопне паливо, незважаючи на міжнародні зусилля по скороченню викидів парникових газів, а деякі активно розширюють свій портфель електростанцій, що забруднюють навколишнє середовище.

Більшість підприємств, багато з яких належать державі, за останні роки практично не змінили свій портфель генерації.

Серед тих 10%, які переходять на ВДЕ, тільки 15% скоротили інвестиції у видобуток газу і вугілля. Більше половини – 60% – паралельно з вкладеннями в чисту, зелену енергетику продовжують вкладатися в «брудну».

Галина Алова, автор звіту, заявила, що дослідження виявило «тривожний розрив між тим, що необхідно» для подолання кліматичної кризи, і «тим, які дії робить комунальний сектор».

У звіті зазначено, що 10% комунальних підприємств підтримують зростання газових електростанцій. У цьому кластері переважають електроенергетичні компанії США, які хочуть скористатися запасами сланцевого газу в країні, за ними йдуть Росія і Німеччина.

Звіт показав, що більшість компаній, що приділяють пріоритетну увагу відновлюваним джерелам енергії, зосереджені в Європі. Багато з найбільших гравців галузі вкладають кошти в низьковуглецеву енергію і зелені технології, щоб замінити свої «старіючі» електростанції, що працюють на викопному паливі.

Нагадаємо: згідно з аналізом американської екологічної групи Ember, частка енергії вітру і сонця в глобальному енергобалансі за останні п'ять років збільшилася вдвічі. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті