Захворіло у світі
43,979,777
Померло у світі
1,167,124
Вилікувалось у світі
29,800,111
Захворіло в Україні
363,075
Померло в Україні
6,755
Вилікувалось в Україні
148,642
Ще одна країна знайшла альтернативу російській нафті

Ще одна країна знайшла альтернативу російській нафті

Услід за Білоруссю, де купувати нафту, окрім РФ, знайшов і Ізраїль

Ще одна країна знайшла альтернативу російській нафті
фото www.flickr.com/photos/12414502@N00/2301160405/

Нормалізація відносин з ОАЕ, зробить внесок в енергобезпеку Ізраїлю, сформувавши реальну альтернативу для поставок нафти в ізраїльські порти. Як повідомляє турецьке агентство Anadolu, ОАЕ – четверта за обсягами видобутку нафти серед країн ОПЕК і Ізраїль зможе купувати з Еміратів до 300 000 барелів нафти в добу через порт Ейлат на півдні країни.

Наразі більшу частину нафти Тель-Авів закуповує у Росії і Азербайджану.

Потреби ізраїльської економіки в нафти оцінюються сьогодні в 236 249 барелів на добу, тоді як ізраїльські компанії самостійно щодоби виробляють лише 5977 барелів чорного золота.

Абу-Дабі в відповідь скористається технологіями ППО ізраїльського виробництва для відображення ймовірного удару Ірану по території країни. Крім того, Емірати налаштовані на співпрацю з Тель-Авівом в сфері відновлюваної енергетики.

На думку експерта вашингтонського центру Gulf State Analytics Джорджіо Джафіеро, ОАЕ в найближчій перспективі можуть перетворитися в першу арабську країну, яка постачає енергоносії в Ізраїль.

«Ізраїль закуповує нафту у багатьох країн, проте ОАЕ найбільш близька країна, а значить і витрати на нафту будуть нижче. Тим самим, витрати Ізраїлю на імпорт нафти значно знизяться», – вважає експерт.

Нагадаємо: 26 серпня президент Об'єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) Халіфа бен Заїд Аль Нахайян видав указ, яким офіційно припинив дію закону про економічний бойкот Ізраїлю.

Новий указ дозволяє компаніям та індивідуальним підприємцям в ОАЕ укладати торговельні та фінансові операції з ізраїльськими фірмами та фізичними особами. Ізраїльська сторона отримає змогу ввозити в ОАЕ будь-які товари, торгівля якими допускається на території цієї арабської країни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті