НАБУ перед засіданням по судді Вовку представило докази його зв'язків із ВРП
Матеріали були зібрані в результаті негласних слідчих дій

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) оприлюднило записи й розшифровку розмов, які можуть слугувати доказом керованого правосуддя і зловживань голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка. Про це повідомляється на сайті НАБУ.
1 вересня Вища рада правосуддя розглядає клопотання генпрокурора про тимчасове відсторонення голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка, заступника Євгенія Аблова, суддів Ігоря Качура, Володимира Келеберди, Олексія Огурцова та Ігоря Погрібніченка – у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.
«Детективи задокументували не тільки окремі факти вчинення корупційних злочинів, а й викрили цілу систему керованого правосуддя, яке не лише сприяло особистому збагаченню суддів, а й використовувалося головою ОАСК як інструмент захоплення ним влади у судовій системі
При цьому зібрані під час негласних слідчих (розшукових) дій матеріали свідчать про те, що голова ОАСК має безпрецедентний вплив на окремих членів ВРП. Відтак, виникають обґрунтовані сумніви щодо об’єктивності та неупередженості таких членів, тому їм було заявлено відводи», – йдеться повідомленні.
НАБУ нагадує, що у серпні 2019 року під час розгляду питання про відсторонення суддів ОАСК у зв’язку з притягненням їх до відповідальності (трьом суддям повідомлено про підозру у перешкоджанні діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та винесенні завідомо неправосудних судових рішень). Вища рада правосуддя відмовила у задоволенні клопотання.
Після того, як у липні 2020 року суддям ОАСК повідомили про підозру у захопленні державної влади, а також втручанні у діяльність державних діячів, ВРП звинуватила НАБУ в організації інформаційної кампанії, яка нібито загрожує незалежності судової влади.
Суддів ОАСК, голову Державної судової адміністрації України, колишніх високопосадовців та інших фізичних осіб підозрюють у: створенні та участі в злочинній організації; захопленні державної влади; зловживанні впливом; втручанні у діяльність державних діячів та створенні штучних перешкод у діяльності ВККС та її членів.
У провадженні також фігурують окремі посадовці інших державних органів у системі правосуддя, зокрема й ті, що покликані формувати доброчесний корпус суддів, слідкувати за додержанням ними законів та професійної етики.
За даними слідства, втілюючи план із захоплення державної влади, голова ОАСК використовував своє широке коло зв’язків у цих органах: міг організувати подання штучних скарг до ВРП не тільки на непідконтрольних йому суддів з ОАСК, а й на суддів усіх інстанцій, які виносили «незручні» для нього рішення, у т.ч. на суддів Верховного Суду.
Нагадаємо, 11 серпня національне антикорупційне бюро України (НАБУ) оголосило в розшук підозрюваних, які, діючи в межах злочинної організації на чолі з головою Окружного адміністративного суду м. Києва, мали намір захопити державну владу шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Вищою радою правосуддя і створенням штучних перешкод у їхній роботі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].