Захворіло у світі
177,842,616
Померло у світі
3,849,768
Вилікувалось у світі
162,350,700
Захворіло в Україні
2,227,225
Померло в Україні
51,902
Вилікувалось в Україні
2,145,660
НАБУ оголосило в розшук суддю Вовка

НАБУ оголосило в розшук суддю Вовка

Бюро подало клопотання до Вищої ради правосуддя про відсторонення судді і його спільників з посад

НАБУ оголосило в розшук суддю Вовка
фото DR

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) оголосило в розшук підозрюваних, які, діючи в межах злочинної організації на чолі з головою Окружного адміністративного суду м. Києва, мали намір захопити державну владу шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Вищою радою правосуддя і створенням штучних перешкод у їхній роботі. Про це передає Інтерфакс-Україна.

«Ідеться про голову Окружного адміністративного суду м. Києва, заступника голови ОАСК, трьох суддів цього суду та двох екс-членів ВККС. Вдатися до таких дій слідство змушене через систематичне неприбуття цих підозрюваних на виклики детективів НАБУ для допитів та невстановлення їх місцезнаходження», – повідомляє прес-служба НАБУ на сторінці у Facebook.

Крім того, зазначається, що НАБУ звернулося до генерального прокурора з проектами клопотань до Вищої ради правосуддя про відсторонення від здійснення правосуддя і застосування до підозрюваних заходів примусу.

У НАБУ наголосили, що ці особи ухиляються від виконання процесуальних обов'язків і переховуються від слідства з кінця липня 2020 року.

«Наразі підозрюваних викликано на допити 13, 15, 17 і 20 серпня», – йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією на сайті НАБУ, в розшук оголошені: голова ОАСК Павло Вовк, заступник голови ОАСК Володимир Келеберда, судді цього суду Олексій Огурцов, Ігор Погрібніченко та Ігор Качур, а також члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) Микола Сірош і Сергій Остапець.

Загалом у кримінальному провадженні щодо зловживань в ОАСК статус підозрюваних мають 12 осіб.

Як повідомлялося, 17 липня НАБУ повідомило про вручення підозри Вовку, його заступнику Євгену Аблову, п'ятьом іншим суддям, а також керівнику Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку. Крім того, зазначалося, що «триває процес вручення підозр іще чотирьом особам».

За даними відомства, загалом підозри вручають 12 особам за підозрою в захопленні державної влади.

«Зазначені особи, загалом 12, діяли у межах злочинної організації на чолі з головою ОАСК, яка мала на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створення штучних перешкод у їхній роботі», – повідомляється на сторінці НАБУ у Facebook.

Голові ОАСК інкримінують ч. 3 ст. 27, ст. 351-2 (організація перешкоджання діяльності ВРП, ВККСУ), ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 375 (організація винесення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови), ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України. Його заступнику інкримінують ч. 5 ст. 27, ст. 351-2 (пособництво в перешкоджанні діяльності ВРП, ВККСУ), ч. 2 ст. 376 КК, іншим суддям ОАСК – ст. 351-2, ч. 2 ст. 375 КК, судді Суворовського районного суду м. Одеси – ст. 351-2, ч. 2 ст. 375 КК.

За версією слідства, злочинна організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних і бізнесових кіл. «Зокрема, для цього голова ОАСК використовував схему з подання штучних адміністративних позовів від підставних громадських організацій чи осіб до свого ж суду з подальшим їх розглядом із наперед визначеним результатом», – повідомляється на сторінці САП у Facebook.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті