Захворіло у світі
40,403,537
Померло у світі
1,118,293
Вилікувалось у світі
27,703,638
Захворіло в Україні
309,107
Померло в Україні
5,786
Вилікувалось в Україні
129,533
РФ проведе навчання в Середземномор'ї, що може сприяти ескалації напруженості в регіоні – Анкара

РФ проведе навчання в Середземномор'ї, що може сприяти ескалації напруженості в регіоні – Анкара

Навчання розпочнуться наступного тижня

РФ проведе навчання в Середземномор'ї, що може сприяти ескалації напруженості в регіоні – Анкара
фото Wikipedia

Росія проведе два військово-морських навчання в східному Середземномор'ї, починаючи з наступного тижня. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на ВМС Туреччини.

Це, на думку турецької сторони, може сприяти ескалації напруженості в регіоні, багатому енергоресурсами.

Військово-морський флот Росії проведе навчання з 8 по 22 вересня  та з 17 по 25 вересня. ВМС Туреччини закликали РФ не втручатися в сейсмічні роботи турецьких дослідницьких суден на південь від грецького острова Кастелорізо і поблизу кіпрського півострова Карпас.

Навчання відбудуться після того, як Туреччина засудила США за ослаблення багаторічного ембарго на поставки зброї Кіпру, заявивши, що цей крок може посилити напруженість через територіальні суперечки з Грецією і Кіпром. Анкара закликала Вашингтон змінити курс, заявивши, що в іншому випадку він зробить «відповідні кроки» для захисту кіпріотів-турків на Кіпрі.

Як відомо, Туреччина перебуває у стані конфлікту із США та іншими союзниками по НАТО через покупки у Москви системи протиракетної оборони С-400. Видання зазначає, що наразі не ясно, чи має намір Росія послати сигнал підтримки Туреччині за допомогою запланованих навчань в Середземному морі.

Нагадаємо: зараз Європейський союз розглядає подальші санкції проти Туреччини в зв'язку з її розвідкою енергоресурсів в суперечливих водах східного Середземномор'я, де в останні роки Ізраїль, Кіпр і Єгипет виявили значні запаси природного газу.

Європейські дипломати працюють над ослабленням напруженості, викликаної суперечливими інтерпретаціями морських кордонів і ворожнечею між Туреччиною і Кіпром через офшорні запаси газу навколо острова.

Республіка Кіпр офіційно володіє суверенітетом над усім островом, хоча фактично залишається розділеною.

Самопроголошена держава кіпріотів-турків на півночі, яку визнає тільки Анкара, також претендує на права на будь-які енергетичні ресурси, виявлені у його узбережжя. Турецька сторона окремо пообіцяла захищати інтереси в зонах своєї морської юрисдикції, деякі з яких частково збігаються з тими, які Кіпр оголошує своїми власними.

ЄС працює над списком можливих санкцій проти Туреччини, які можуть бути обговорені на зустрічі лідерів блоку наприкінці цього місяця, якщо не буде дипломатичного прогресу у врегулюванні розбіжностей з Грецією і Кіпром.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті