РФ проведе навчання в Середземномор'ї, що може сприяти ескалації напруженості в регіоні – Анкара
Навчання розпочнуться наступного тижня

Росія проведе два військово-морських навчання в східному Середземномор'ї, починаючи з наступного тижня. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на ВМС Туреччини.
Це, на думку турецької сторони, може сприяти ескалації напруженості в регіоні, багатому енергоресурсами.
Військово-морський флот Росії проведе навчання з 8 по 22 вересня та з 17 по 25 вересня. ВМС Туреччини закликали РФ не втручатися в сейсмічні роботи турецьких дослідницьких суден на південь від грецького острова Кастелорізо і поблизу кіпрського півострова Карпас.
Навчання відбудуться після того, як Туреччина засудила США за ослаблення багаторічного ембарго на поставки зброї Кіпру, заявивши, що цей крок може посилити напруженість через територіальні суперечки з Грецією і Кіпром. Анкара закликала Вашингтон змінити курс, заявивши, що в іншому випадку він зробить «відповідні кроки» для захисту кіпріотів-турків на Кіпрі.
Як відомо, Туреччина перебуває у стані конфлікту із США та іншими союзниками по НАТО через покупки у Москви системи протиракетної оборони С-400. Видання зазначає, що наразі не ясно, чи має намір Росія послати сигнал підтримки Туреччині за допомогою запланованих навчань в Середземному морі.
Нагадаємо: зараз Європейський союз розглядає подальші санкції проти Туреччини в зв'язку з її розвідкою енергоресурсів в суперечливих водах східного Середземномор'я, де в останні роки Ізраїль, Кіпр і Єгипет виявили значні запаси природного газу.
Європейські дипломати працюють над ослабленням напруженості, викликаної суперечливими інтерпретаціями морських кордонів і ворожнечею між Туреччиною і Кіпром через офшорні запаси газу навколо острова.
Республіка Кіпр офіційно володіє суверенітетом над усім островом, хоча фактично залишається розділеною.
Самопроголошена держава кіпріотів-турків на півночі, яку визнає тільки Анкара, також претендує на права на будь-які енергетичні ресурси, виявлені у його узбережжя. Турецька сторона окремо пообіцяла захищати інтереси в зонах своєї морської юрисдикції, деякі з яких частково збігаються з тими, які Кіпр оголошує своїми власними.
ЄС працює над списком можливих санкцій проти Туреччини, які можуть бути обговорені на зустрічі лідерів блоку наприкінці цього місяця, якщо не буде дипломатичного прогресу у врегулюванні розбіжностей з Грецією і Кіпром.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].