Захворіло у світі
42,641,728
Померло у світі
1,150,157
Вилікувалось у світі
28,776,373
Захворіло в Україні
343,498
Померло в Україні
6,391
Вилікувалось в Україні
141,508
СБУ викрила махінації на будівництві доріг у двох областях і провела обшуки

СБУ викрила махінації на будівництві доріг у двох областях і провела обшуки

СБУ викрила та попередила багатомільйонні оборудки під час ремонту автомобільних доріг на Донеччині й Кіровоградщині

СБУ викрила махінації на будівництві доріг у двох областях і провела обшуки
фото: ssu.gov.ua

Служба безпеки України (СБУ) заявляє, що викрила та попередила багатомільйонні оборудки під час ремонту автомобільних доріг на Донеччині й Кіровоградщині. Про це повідомляється на сайті відомства. 

За даними слідства, у 2017 році Донецький облавтодор уклав із місцевою будівельною фірмою 7 контрактів на проведення ремонту міжміських та міжобласних шляхів на більше ніж 16 млн гривень. Більшу частину цих коштів підрядник привласнив через внесення до проєктно-кошторисної та технічної документації неправдивих даних про якість використаних матеріалів.

Ініційована СБУ перевірка засвідчила, що внаслідок оборудки державі було завдано збитки на майже 10 млн гривень. Крім того, через порушення технології ремонту дорожнє покриття зазнало передчасного руйнування та потребує повторної реконструкції.

У межах відкритого кримінального провадження правоохоронці провели обшуки в офісних приміщеннях підрядної організації та за місцями проживання її керівників. Оперативники вилучили документи та чорнову бухгалтерію, які будуть долучені до доказової бази справи.

Тривають слідчі дії для встановлення всіх учасників оборудки. Перевіряється можлива причетність до схеми посадових осіб облавтодору.

У Кіровоградській області оперативники спецслужби встановили, що у 2020 році обласне профільне держпідприємство уклало підрядний договір з місцевою приватною структурою. Комерсанти мали відремонтувати автомобільну дорогу загального користування у Голованівському районі протяжністю понад 4 кілометри.
СБУ з'ясувало, що під час виконання робіт підрядник відхилився від умов проєктно-кошторисної документації та використав асфальтобетонне покриття, яке не відповідає державним вимогам.

За висновками будівельно-технічної експертизи, внаслідок зловживань комерсанти могли завдати збитки обласному бюджету на понад 15 млн гривень.

За результатами ініційованих СБУ перевірок, держпідприємство не підписало відповідні акти виконаних робіт і введення автодороги в експлуатацію та не здійснило повну оплату. Підрядник зобов’язався здійснити повторний ремонт дороги у повному обсязі користуючись з власних сил та засобів виконавця.

Раніше повідомлялося, що у липні до реєстру корупціонерів потрапили 611 осіб.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті