Захворіло у світі
40,403,537
Померло у світі
1,118,293
Вилікувалось у світі
27,703,638
Захворіло в Україні
309,107
Померло в Україні
5,786
Вилікувалось в Україні
129,533
Мінекономіки планує отримати приріст економіки на 2,7% через оновлення вантажних вагонів

Мінекономіки планує отримати приріст економіки на 2,7% через оновлення вантажних вагонів

Програма, головним чином, стосується оновлення парку пасажирських та вантажних вагонів, закупівлі нових дизель-поїздів

Мінекономіки планує отримати приріст економіки на 2,7% через оновлення вантажних вагонів
фото: hromadske.ua

Мінекономіки разом Мінінфраструктури працюють над розробкою Програми кардинального оновлення залізничної галузі, очікується що ця ініціатива зможе принести додаткове зростання ВВП від 2,7% на рік. Програма, головним чином, стосується оновлення парку пасажирських та вантажних вагонів, закупівлі нових дизель-поїздів. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Так, ініціатива щодо вирішення проблематики ринку вантажних вагонів базується на  введенні обмежень експлуатаційного віку на основні групи вантажних вагонів; заохоченні попиту на нові вагони українських виробників через компенсацію державою відсоткової ставки за кредитами на купівлю залізничних вагонів;  обмеженні ввозу та експлуатації старих вагонів з сусідніх держав в Україну; застосуванні технічного інструменту для проведення додаткових ремонтів та інспекцій старих вагонів, які подорожчають в обслуговуванні.

«Результатом ініціативи повинно стати  кардинальне оновлення вантажних вагонів за найближчі 10 років та додаткове зростання ВВП від 2,7% на рік», – наголосив міністр економіки Ігор Петрашко.

Щодо розв'язання проблем на ринку пасажирських вагонів, одним з варіантів може бути оновлення рухомого складу через  часткове державне фінансування під державні гарантії.

«Попередньо, така програма оновлення пасажирського рухомого складу потребує введення в експлуатацію не менш як 100 нових пасажирських вагонів на рік», – додав Петрашко.

Раніше наглядова рада «Укрзалізниці» вирішила змінити керівника напрямку вантажних перевезень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті