Захворіло у світі
31,605,656
Померло у світі
970,934
Вилікувалось у світі
21,747,491
Захворіло в Україні
184,734
Померло в Україні
3,705
Вилікувалось в Україні
81,670
Проєкт про призначення довічних стипендій педагогам, серед яких батько Зеленського, відкликаний через розширення списку стипендіатів – Шмигаль

Проєкт про призначення довічних стипендій педагогам, серед яких батько Зеленського, відкликаний через розширення списку стипендіатів – Шмигаль

Прем'єр також зазначив, що висунення Олександра Зеленського на нагородження державними нагородами почалося до того, як президентом України став його син

Проєкт про призначення довічних стипендій педагогам, серед яких батько Зеленського, відкликаний через розширення списку стипендіатів – Шмигаль
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль
Фото: kmu.gov.ua

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль пояснив відкликання проєкту про призначення довічних стипендій педагогам, в якому фігурує кандидатура Олександра Зеленського, батька президента України Володимира Зеленського, доповненням списків стипендіатів та нагородженням їх до Дня працівника освіти. Про це урядовець написав на своїй сторінці у фейсбуці.

«Через несподіваний медійний резонанс хочу прояснити позицію уряду, щоб уникнути спекуляцій: у середу, 2 вересня, проєкт про призначення довічних стипендій педагогам був відкликаний для доповнення списків претендентів», – написав прем'єр-міністр у дописі.

Шмигаль звернувся до ВНЗ країни з проханням протягом двох тижнів подати повні списки стипендіатів.

«Закликаємо трудові колективи вищих навчальних закладів протягом двох наступних тижнів подати списки кандидатів на державні стипендії, щоб уряд прийняв рішення до 1 жовтня – Дня працівника освіти. Уряд хоче, щоб всі видатні діячі освіти отримали відповідну нагороду від держави», – наголосив прем'єр-міністр.

Керівництво Державного університету економіки й технологій м. Кривий Ріг заявило, що неодноразово подавало кандидатуру Олександра Зеленського на привласнення почесних звань, але отримувало відмову.

Про це йдеться у зверненні керівництва університету до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля і в.о. міністра освіти й науки України Сергія Шкарлета.

Звернення було направлене в четвер після публікації в ЗМІ матеріалу про нібито намір Зеленського присвоїти своєму батькові довічну стипендію.

У заяві також просять врахувати, що висунення кандидатури Олександра Зеленського на нагородження державними нагородами почалося задовго до того, як президентом України став Володимир Зеленський.

2 вересня, Кабінет міністрів України розглядав підготовлений Міністерством освіти й науки України проєкт указу президента про призначення довічних державних стипендій видатним діячам освіти, зокрема, Олександру Зеленському. Безпосередньо під час засідання за ініціативою Шкарлета проєкт указу був знятий з розгляду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті