Бахматюк подав до суду, щоб розірвати договір поручительства з НБУ на 2 млрд грн

Бахматюк подав до суду, щоб розірвати договір поручительства з НБУ на 2 млрд грн

Підготовче засідання у цій справі призначене на 1 жовтня

Бахматюк подав до суду, щоб розірвати договір поручительства з НБУ на 2 млрд грн
Підприємець і політик Олег Бахматюк
Фото: latifundist.com

Господарський суд Києва відкрив провадження за позовом Олега Бахматюка до Національного банку України (НБУ) про розірвання договору поруки. Про це пише finbalance з посиланням на матеріали справи.

«Позовні вимоги обґрунтовані істотною зміною обставин, якими сторони керувалися при укладенню договору поручительства від 4 червня 2014 року і протиправними діями відповідача», – йдеться в документі.

Згідно з судовими матеріалами, зазначений договір стосується рефінансування НБУ для банку «Фінансова ініціатива» на 2 млрд грн.

Підготовче засідання у цій справі призначене на 1 жовтня.

Раніше НБУ повідомляв про поручительство Олега Бахматюка за зобов'язаннями банку «Фінансова ініціатива» на 4 млрд грн. Нацбанк неодноразово намагався через суди домогтися від Бахматюка, як поручителя, погашення заборгованості по рефінансуванню.

У 2019 НБУ заявляв про борги структур Бахматюка перед Нацбанком, Фондом гарантування вкладів і держбанками на суму 29,3 млрд грн. Власник «Укрлендфармінг» називав ці заяви маніпуляцією.

У червні 2020 року Верховний суд відхилив позови НБУ та Фонду гарантування вкладів про визнання банку «Фінансова ініціатива» неплатоспроможним.

19 червня Олег Бахматюк, ексвласник виведених з ринку банків «Фінансова ініціатива» і «VAB», заявив, що має намір вимагати від держави грошової компенсації відповідно до норм «банківського» закону.

Загальна заборгованість двох банків Бахматюка становить 10,6 млрд грн. Він пропонує реструктуризувати цей борг і виплатити Фонду гарантування вкладів і Нацбанку 8 млрд грн протягом п'яти років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті