Захворіло у світі
40,818,555
Померло у світі
1,125,388
Вилікувалось у світі
27,929,230
Захворіло в Україні
315,826
Померло в Україні
5,927
Вилікувалось в Україні
132,219
Росіянин намагався підкупити українця, що працює в Tesla, для допомоги у зломі мережі фабрики – ЗМІ

Росіянин намагався підкупити українця, що працює в Tesla, для допомоги у зломі мережі фабрики – ЗМІ

Це не перша компанія, яка постраждала від кіберзлочинця

Росіянин намагався підкупити українця, що працює в Tesla, для допомоги у зломі мережі фабрики – ЗМІ
Фото: pixabay

Велике федеральне журі в окрузі Невада винесло обвинувальний акт, згідно з яким 27-річний громадянин Росії Єгор Крючков звинувачується в участі у змові з метою умисного заподіяння шкоди захищеному комп'ютерові. Як повідомляється на сайті Мін'юсту США, чоловік намагався підкупити співробітника фабрики Tesla в Неваді, щоб той впровадив шкідливе програмне забезпечення в її комп'ютерну мережу. Після цього спільники планували вимагати у компанії гроші.

Крючкова заарештували 22 серпня в Лос-Анджелесі.

Як повідомляє Настоящее Время, Крючков приїхав у США по російському паспорту і туристичній візі. Він, ймовірно, випускник Санкт-Петербурзького політехнічного університету імені Петра Великого.

За даними слідства, спочатку Крючков і співробітник Tesla з'їздили у великій компанії на озеро Тахо, а потім у період з 15 липня по 22 серпня Крючков кілька разів особисто спілкувався з ним і намагався його підкупити. Співробітник, за їхніми відомостями, мав встановити шкідливу програму на робочий комп'ютер в обмін спочатку на пів мільйона, а потім і на один мільйон доларів (готівкою або в біткоїнах). Але той вирішив не допомагати Крючкову та звернувся до ФБР. Коли спецслужба вийшла на Крючкова, він спробував виїхати з США, але його затримали в Лос-Анджелесі, а потім заарештували.

Хакер, за твердженням слідчих, хвалився, що під час минулої аналогічної операції зміг отримати від компанії-жертви понад $4 млн. Джерела вважають, що цією компанією була CWT Travel, яка дійсно заплатила кібершахраєві $4,5 млн.

За інформацією ВВС, співробітником Tesla, який відмовився брати участь в шахрайської операції, міг бути 31-річний українець Дмитро Волков – він єдиний серед друзів Крючкова підходить під опис об'єкта вербування: жив в місті Ріно і працював на Tesla. Судячи з профайлу в LinkedIn, нинішня посада Волкова в компанії виробника електромобілів – технічний фахівець з впровадження нових продуктів.

Нагадаємо, Tesla запустила найбільшу ливарну машину у світі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті