США можуть ввести експортні обмеження для китайського чіпмейкера SMIC

США можуть ввести експортні обмеження для китайського чіпмейкера SMIC

Як і всі чіпмейкери, SMIC використовує американські технології для виробництва і тестування чіпів

США можуть ввести експортні обмеження для китайського чіпмейкера SMIC
фото DR

Влада США розглядає можливість введення експортних обмежень для провідного китайського виробника мікросхем Semiconductor Manufacturing Corp. (SMIC), пише FinMarket з посиланням на The Wall Street Journal.

За словами джерела газети в міністерстві оборони США, обговорюється можливість включення SMIC в «чорний список» компаній, для роботи з якими американському бізнесу потрібні спеціальні ліцензії на поставку технологій.

Минулого року Вашингтон вніс у такий список китайську телекомунікаційну компанію Huawei Technologies, що серйозно вдарило по її бізнесу і погіршило відносини США з Китаєм.

Введення експортних обмежень для SMIC матиме негативні наслідки і для американських компаній, які щороку постачають у Китай напівпровідникові технології на мільярди доларів, зазначають експерти.

SMIC опинилася в центрі уваги влади США після публікації підрядником міністерства оборони SOS International LLC аналітичного звіту, в якому вказано, що продукцію компанії використовує військово-промисловий комплекс Китаю.

Зокрема, за даними SOS, SMIC працювала з одним із найбільших оборонних конгломератів КНР, в той час як дослідницькі центри, пов'язані з оборонною галуззю, розробляють свої проекти відповідно до технологій SMIC.

Представник SMIC заперечує інформацію, що міститься в звіті SOS. Компанія «повністю віддана тому, щоб її продукція не використовувалася військовими, з моменту свого заснування», заявили в SMIC у відповідь на запит WSJ.

Компанія, заснована в 2000 році, швидко виросла, ставши найбільшим у Китаї виробником мікросхем за контрактом. У свій час значна частина продукції, що випускалася SMIC, припадала на замовлення північноамериканських компаній. Однак розвиток напівпровідникової галузі в КНР завдяки великим державним вливанням привів до збільшення частки китайських компаній серед її клієнтів. На замовлення місцевих компаній припало 60% виручки SMIC за минулий рік, яка склала $3,1 млрд. Великими акціонерами SMIC є кілька китайських держкомпаній.

Як і практично всі чіпмейкери, SMIC використовує американські технології для виробництва і тестування чіпів. За даними галузевої групи SEMI, компанії США займають 45% глобального ринку обладнання для виробництва мікросхем. Для деяких вузькоспеціалізованих процесів, обладнання американських компаній є незамінним, відзначають експерти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті