Четверо дітей та двоє молодих людей подали безпрецедентний кліматичний позов проти 33 країн

Четверо дітей та двоє молодих людей подали безпрецедентний кліматичний позов проти 33 країн

Позов поданий проти усіх країн ЄС, а також України, РФ, Норвегії, Швейцарії, Туреччини і Великобританії

Четверо дітей та двоє молодих людей подали безпрецедентний кліматичний позов проти 33 країн
фото pixabay.com

Шестеро молодих португальців, серед яких четверо дітей, подали безпрецедентний позов у Європейський суд з прав людини у Страсбурзі. Вони просять суд притягнути до відповідальності 33 країни за розпалювання кліматичної кризи. Справа порушена за підтримки британської юридичної компанії Global Legal Action Network (GLAN).

Це перша в своєму роді справа про клімат. Позов поданий проти всіх країн ЄС, а також проти Норвегії, Росії, Швейцарії, Туреччини, України і Великобританії.

У разі перемоги в суді 33 країни будуть юридично зобов'язані не тільки нарощувати скорочення викидів, а й вживати заходів для вирішення проблеми вкладу в зміну клімату, в тому числі їх транснаціональних компаній.

Подача позову відбулася відразу після того, як в Португалії був зафіксований найспекотніший липень за 90 років. В експертному звіті, підготовленому по цій справі Climate Analytics, Португалія описується як «гаряча точка» зміни клімату, яка буде переживати все більш смертоносні екстремальні погодні умови. Четверо заявників проживають у Лейрії, одному з регіонів, який найбільше постраждав від руйнівних лісових пожеж, в результаті яких загинуло понад 120 людей в 2017 році. Решта двоє заявників проживають в Лісабоні, де під час сильної спеки в серпні 2018 року було встановлено новий температурний рекорд в 44⁰C. На нинішньому шляху, що веде до потепління приблизно на 3° C, вчені передбачили, що до 2071-2100 років число смертей від хвиль тепла в Західній Європі зросте у 30 разів.

У позові стверджується, що уряди, яким пред'явлено позов, категорично відмовляються прийняти серйозні і термінові заходи по скороченню викидів, що необхідно для захисту майбутнього молодих заявників. Юристи посилаються на авторитетний Climate Action Tracker, який надає докладні рейтинги політик країн зі скорочення викидів. Його рейтинги для ЄС, Великобританії, Швейцарії, Норвегії, Росії, Туреччини та України, які охоплюють 33 країни, яким пред'явлені позови, показують, що їх політика занадто слабка для досягнення спільної мети Паризької угоди.

«Цю справу порушено в той час, коли європейські уряди планують витратити мільярди на відновлення економіки, яка постраждала від COVID-19. Якщо вони серйозно ставляться до своїх юридичних зобов'язань щодо запобігання кліматичній катастрофі, вони будуть використовувати ці гроші для забезпечення радикального і швидкого переходу від викопного палива. Зокрема, для ЄС це означає зобов'язання до 2030 року забезпечити скорочення викидів мінімум на 65%. Істинного відновлення не буде, якщо це не буде екологічно чистим відновленням», – сказав Джеррі Лістона, співробітник з правових питань GLAN:

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло