Кількість страхових компаній в Україні скоротилося до 215

Кількість страхових компаній в Україні скоротилося до 215

На страхуванні життя спеціалізується 19 компаній

Кількість страхових компаній в Україні скоротилося до 215
Фото: pixabay.com

За даними Національного банку України (НБУ), загальна кількість страховиків в Україні за квітень-червень 2020 року скоротилося на 10 – до 215 компаній. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

З яких 196 спеціалізуються на ризиковому страхуванні (на 31 березня 2020 року – 203), 19 – на страхуванні життя (22). Станом на 30 вересня в Україні зареєстровано 63 страхових брокери.

Сім страхових компаній, частка яких на ринку зі збору премій становить 7%, а виплати близько «нуля», добровільно подали заяви про анулювання ліцензій. НБУ відзначав, що на страховому ринку триває процес консолідації, і після відходу цих компаній сектор «просяде» у цифрах, але це точно не позначиться на його утриманні.

Відповідно до закону від 12 вересня 2019 року №79-их «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій з державного регулювання ринків фінансових послуг» (про спліт), НБУ з 1 липня став регулятором страхових, лізингових, фінансових компаній, кредитних спілок, ломбардів та бюро кредитних історій замість Нацкомфінпослуг.

Раніше в інтерв'ю виданню Mind Максим Межебицький розповів про те, які саме поліси можна отримати в електронному вигляді та які бонуси отримує клієнт.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті