Захворіло у світі
65,277,100
Померло у світі
1,507,323
Вилікувалось у світі
41,988,598
Захворіло в Україні
787,891
Померло в Україні
13,195
Вилікувалось в Україні
397,809
Іран будує новий ядерний об'єкт

Іран будує новий ядерний об'єкт

В країні почалось будівництво цеху для виробництва удосконалених центрифуг для збагачення урану

Іран будує новий ядерний об'єкт
фото www.flickr.com/photos/nrcgov/14655893576

Іран почав будівництво цеху для виробництва удосконалених центрифуг для збагачення урану неподалік свого ядерного об'єкта в Натанзі. Про це заявив глава Організації з атомної енергії Ірану Алі Акбар Салехі, передає Reuters.

Новий цех буде збудований на заміну ключового ядерного об'єкту, пошкодженого під час пожежі в липні. Іран заявив тоді, що пожежа була результатом саботажу і заподіяла значної шкоди, яка може уповільнити розробку вдосконалених центрифуг для збагачення урану.

«Через саботаж було вирішено побудувати сучасніший, більший і комплексний у всіх вимірах зал… Звичайно, робота почалася », – сказав Алі Акбар Салехі.

Натанз є центральним елементом іранської програми збагачення урану, яка, за словами Тегерана, призначена для мирних цілей. Західні спецслужби і ядерний спостерігач ООН (МАГАТЕ) вважають, що у Ірану була скоординована таємна програма створення ядерної зброї, яку він зупинив в 2003 році. Тегеран заперечує, що коли-небудь намагався отримати ядерну зброю.

Об'єкт зі збагачення урану в Натанзі, велика частина якого знаходиться під землею, є одним з декількох іранських об'єктів, що знаходяться під наглядом інспекторів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), наглядового органу ООН в області ядерної енергетики.

Конфронтація між заклятими ворогами Тегераном і Вашингтоном загострилася з 2018 року, коли президент США Дональд Трамп відмовився від ядерної угоди Ірану 2015 року зі великими державами і знову ввів санкції, які завдали шкоди економіці Ірану.

Нагадаємо: на початку року Іран оголосив про остаточний вихід з ядерних домовленостей по Спільному всеосяжному плану дій (СВПД) по своїй атомній програмі.

Як повідомлялось, станом на початок березня обсяги збагаченого урану в Ірані перевищили позначку в одну тонну і таким чином уп'ятеро перевищили ліміт, встановлений ядерною угодою від 2015 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті