Захворіло у світі
40,818,555
Померло у світі
1,125,388
Вилікувалось у світі
27,929,230
Захворіло в Україні
315,826
Померло в Україні
5,927
Вилікувалось в Україні
132,219
«Оскар» змінює вимоги до фільмів, які претендуватимуть на премію «Найкращий фільм»

«Оскар» змінює вимоги до фільмів, які претендуватимуть на премію «Найкращий фільм»

Вони стосуються статі, гендеру та раси

«Оскар» змінює вимоги до фільмів, які претендуватимуть на премію «Найкращий фільм»
фото: Hubert Boesl / DPA / ТАСС

Американська кіноакадемія представила нові критерії для фільмів, які претендуватимуть на номінацію «Найкращий фільм». Вони стосуються різноманіття серед акторів та знімальної групи. Про це йдеться на сайті премії.

«Стандарти розроблені для заохочення рівного представництва на екрані і за його межами, щоб краще відобразити різноманітність аудиторії, яка йде в кіно», – йдеться в повідомленні.

Всього представлено 4 стандарти, в кожному з яких є кілька пунктів, пов'язаних з етнічними, расовими, гендерними або інклюзивними ознаками.

Для номінації фільму на головний «Оскар» у 2022-му і 2023 році дотримання цих стандартів не буде обов'язковою умовою. Починаючи з 96-ї церемонії у 2024 році, для отримання номінації на «Найкращий фільм», кінокартина повинна буде відповідати як мінімум двом з чотирьох представлених стандартів.

За першим стандартом фільм має відповідати одному з наведених критеріїв:

  • принаймні одну з головних або другорядних ролей має грати представник расової меншини: азієць, афроамериканець, латиноамериканець, корінні американців, жителі Аляски або інші недостатньо представлені етнічні меншини;
  • щонайменше 30% акторів другого плану мають бути жінками, представниками расової чи етнічної меншини, ЛГБТК+, людьми з інвалідністю;
  • сюжет має бути направлений на висвітлення групи, яка мало представлена.

У другій категорії у фільмі:

  • Принаймні дві з позицій творчого керівництва та керівників відділів (кастинг-директор, оператор, композитор, дизайнер костюмів, режисер, редактор, перукар, візажист, продюсер, дизайнер постановок, декоратор, звукорежисер, керівник VFX, сценарист) та щонайменше шість технічних посад, мають займати: жінки, расові чи етнічні меншини, ЛГБТК+, люди з когнітивними або фізичними вадами.

Для задоволення третього стандарту треба відповідати обом критеріям:

  • Компанія, яка розповсюджує або фінансує фільм, має навчати або стажувати: жінок, представників расових або етнічних меншин, ЛГБТК+, людей з когнітивними або фізичними вадами. Невеликі або незалежні студії / дистриб'ютори повинні мати принаймні двох учнів / стажерів із вищезазначених суспільних груп.
  • Компанії мають забезпечувати їм можливості для підвищення рівня кваліфікації.

Четвертим стандартом, вимагається, щоби студія/кінокомпанія мала декілька представників, наведених вище категорій у керівництві відділів, що займаються просуванням фільмів.

Нагадаємо: жителі Азії вирішили бойкотувати діснеєвський фільм «Мулан»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті