Виплати за ВВП-варрантами можуть перевищити $22 млрд до 2040 року — Марченко
У 2021 році Міністерство фінансів готується виплатити $40 млн за ВВП-варрантами

Рішення про частковий викуп ВВП-варантів, випущених в ході реструктуризації зовнішнього боргу України в 2015 році, було направлено на зниження виплат з держбюджету, які в наступному році мають скласти $40 млн. Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко у ході засідання парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики в середу, передає «Інтерфакс-Україна».
«Потенційні виплати за державними деривативами до 2040 року при помірному зростанні ВВП можуть скласти більше $ 22 млрд. У зв’язку з цим було прийнято урядове рішення … під грифом «секретно», яким були визначені умови здійснення угоди», – заявив Марченко.
За словами міністра, на 2021 році Кабмін прогнозує зростання ВВП на рівні 4,6%. При такому зростанні, у 2023 році Україна повинна була б виплатити $ 600 млн за ВВП-варранти.
Також він нагадав, що внісши зміни до держбюджету-2020 на квітні цього року парламент надав Мінфіну право здійснювати операції з державними деривативами. За словами Марченка, після оприлюднення інформації про угоду котирування ВВП-варантів виросли відразу на 8 процентних пунктів.
Нагадаємо: 14 серпня 2020 року Мінфін заявив про успішне викуп на відкритому ринку близько 10% своїх ВВП-варантів, випущених в ході реструктуризації зовнішнього боргу на номінальну суму $ 3,2 млрд.
ВВП-варранти були випущені в рамках реструктуризації держборгу у 2015 році замість єврооблігацій на номінальну суму $ 3,2 млрд і не є частиною держборгу країни. Платежі по ВВП-варранти здійснюються щорічно в доларах США в залежності динаміки зростання реального ВВП України в період з 2019 по 2038 рік з відстрочкою на два календарних роки. Таким чином самі виплати будуть здійснюватися між 2021-м і 2040 роками.
Згідно з прогнозами аналітиків Bank of America, Україна почне платити за ВВП-варранти в травні 2023 року. Вони очікують, що ВВП України у 2021 році зросте на 6,5% ВВП.
Також в BoFA допустили, що Україна проведе нову емісію євробондів. Аналітики дають Underweight рекомендацію за українськими єврооблігаціями, віддаючи перевагу ВВП-варрантам.
Раніше повідомлялося, що запуск Агентства з управління держборгом в Україні призупинено.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].