Захворіло у світі
39,965,414
Померло у світі
1,113,307
Вилікувалось у світі
27,494,768
Захворіло в Україні
303,638
Померло в Україні
5,673
Вилікувалось в Україні
126,489
Танкер «Делфі» поставили на кіль з першого разу (ОНОВЛЕНО)

Танкер «Делфі» поставили на кіль з першого разу (ОНОВЛЕНО)

Водолази обстежують борт з пробоїною

Танкер «Делфі» поставили на кіль з першого разу (ОНОВЛЕНО)
Фото: Думская

Фахівці компанії «Краншип», які протягом останніх тижнів герметизували танки, сухий трюм і відкачували воду та пісок з танкера «Делфі», розпочали 26 серпня пробну операцію викренювання аварійного судна з тим, щоб поставити його на рівний кіль. Про це повідомив глава ОДА Максим Куций на своїй сторінці у фейсбуці. 

«Саме зараз на місці затонулого танкера чотири буксири намагаються поставити судно на рівний кіль для подальшого транспортування.

Протягом години спеціалісти компанії «Краншип», яка безоплатно проводить ці роботи, планують відкачати воду, наповнити повітрям танки правого борту та протестувати на міцність конструкції, які приварили до корпусу для підйому.

Це надважливий етап робіт, адже після вирівнювання стане зрозуміло – в якому стані правий борт та як далі транспортувати танкер.

Сподіваюся, ця спроба стане вдалою. Спеціалісти працюють щодня, щоб підняти «Делфі» до сезону штормів», – зазначає він. 

Місцеве видання «Думская» повідомляє, що танкер підняли уже на 75%. Так, над рівнем води видніється вся палуба.  Зараз судно, яке лежало на боці, практично вдалося перевернути.

Почалася операція з підняття танкера «Делфі» (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
Почалася операція з підняття танкера «Делфі» (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
Почалася операція з підняття танкера «Делфі» (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Нагадаємо, 22 листопада 2019 року поблизу Одеси сів на мілину танкер «Делфі», власник якого не дозволяв екіпажу залишити судно, а рятувальні катери не могли підійти до нього через шторм. Тоді повідомлялося, що на борту немає вантажу, який би загрожував екологічній ситуації Одещини. Але судно не мало відповідних реєстраційних документів.

Однак вдень 22 листопада аналізи показали перевищення допустимої концентрації нафтопродуктів у воді у 53 рази, а 23 листопада Держекоінспекція Кримсько-Чорноморського округу прозвітувала, що вміст нафтопродуктів у воді на місці аварії перевищує гранично допустиму концентрацію в 157 разів.

8 квітня судновласник затонулого в Одесі танкера «Делфі» запевнив генпрокурора Ірину Венедіктову, що найближчим часом забере судно з берега за власний кошт.

Одеська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 25 червня закрила місцевий пляж «Дельфін» через витік нафтопродуктів із затонулого поблизу танкера.

Під час поїздки в Одесу президент Володимир Зеленський закликав судновласника забрати танкер до 20 липня, інакше за справу візьмуться правоохоронці. 18 липня почалася операція з підйому танкера, однак спроба виявилася невдалою.

Тоді прийняли рішення оголосити конкурс на підняття судна. ДП АМПУ 10 серпня підписало договір з компаніями ТОВ «Краншип» і ТОВ «Бруклін-Київ» про здійснення операції з підняття танкера.


ОНОВЛЕНО

Перший етап підйому «Делфі» завершено. Судно поставили на рівний кіль.

Очільник адміністрації Одеського морського порту Руслан Сахаутдінов підбив підсумки сьогоднішніх робіт на танкері. За день до цього з дна було прибрано ділянку кам'яної гряди – камінь об'ємом близько 50 кубічних метрів.

«Зараз судно має крен 30 градусів, вже можна вільно переміщатися по палубі. Перспективи подальшої роботи стануть відомі після того, як водолази обстежують правий борт. Від розміру пробоїни залежить час, який необхідно для її закладення», – заявив Сахаутдінов.

За його словами, сьогодні була генеральна репетиція прибирання судна з пляжу, в результаті якої «Делфі» вдалося з першої спроби поставити на кіль.

«Перевірка виготовлених конструкцій, так званих козлів, перевірка максимальних зусиль і ми так подумали, що якщо в результаті репетиції ми зуміємо викренити судно, то нас ніхто не покарає», – пояснив Сахаутдінов.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті