Постраждалі від засухи фермери Одещини просять фіндопомоги від уряду
Вони обіцяють перекрити траси, якщо не буде допомоги

Фермери Бесарабії обіцяють перекрити траси, якщо не буде допомоги від держави через посуху. Про це повідомила пресслужба «Всеукраїнського Конгресу Фермерів».
Причина – відсутність допомоги від держави аграріям через посуху, яка триває в регіоні вже другий рік поспіль.
«Щоб посіятись торік ми взяли кредити на добрива, насіння, солярку. Все майно зараз заставлене ще з минулого року. На нас ніхто не звертає уваги. До нас приїжджали всі: і Тарас Висоцький (заступник міністра розвитку економіки, торгівлі й сільського господарства) тричі був сам міністр і губернатор, але результату немає. Приїжджають і розказують, що немає схеми виплати», – пояснює фермер Олександр Пересудько.
Зараз в регіоні вже загинули від 80% до 100% озимих, тепер продовжують гинути ярові культури. Господарства вже залишились без соняшника, проса і кукурудзи.
«Посуха була з 2019 року. Ще з 2018 року аграрії увійшли в кредити для посівної у 2019 р. Очікували, що затягши паски у 2020 році, стануть на ноги, але потрапили в пастку: виклались на повну, грошей на рахунках немає, склади пусті, в полях все згоріло, орендну плату пайщикам заплатити нема з чого, податки – нема з чого», – розповідає голова асоціації фермерів Бесарабії Алла Стоянова.
За словами аграріїв, зараз Кабмін пообіцяв їм підготувати програму про компенсацію страхування. В теорії це виглядало б так: страхування буде коштувати 300-400 гривень за гектар і 50% мають компенсувати.
«Уряд знає про нашу біду – були акції протестів. Можливості допомогти в Уряді є, але бракує розуміння, як вони можуть допомогти. Компенсація – чудовий механізм, але на сьогодні Торгівельна палата не визнає посуху форсмажором. Без реальної фінпідтримки аграрії не виживуть. Є приватне страхування, але воно дуже дороге. Якби був інструмент компенсації страхового платежу – впевнена, аграрії ним би скористались», – додала Стоянова.
На необхідності запровадження страхового платежу наголошує й Іван Слободяник, голова Всеукраїнського конгресу фермерів, але щоб розв'язати проблему бесарабських фермерів потрібен комплекс заходів:
«Без компенсації з резервного фонду за втрачений врожай цьогоріч в регіоні буде біда. Має бути масштабна програма зрошення, саме державна, бо приватний бізнес не потягне її відновити. Потрібно, щоб фермери навчились користуватися страховими продуктами. Будемо вимагати компенсацію страхового платежу, як це діє в ЄС».
Раніше Mind розповідав про технології вирощування рослин у нових умовах.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].