Захворіло у світі
42,641,728
Померло у світі
1,150,157
Вилікувалось у світі
28,776,373
Захворіло в Україні
343,498
Померло в Україні
6,391
Вилікувалось в Україні
141,508
Президенту авіакомпанії Коломойського обрали запобіжний захід у справі аеропорту «Бориспіль»

Президенту авіакомпанії Коломойського обрали запобіжний захід у справі аеропорту «Бориспіль»

Його підозрюють у зловживанні службовим становищем, коли він перебував на посаді керівника аеропорту «Бориспіль»

Президенту авіакомпанії Коломойського обрали запобіжний захід у справі аеропорту «Бориспіль»
Євгеній Дихне, президент авіакомпанії «МАУ»
Фото: фейсбук-сторінка Євгенія Дихне

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід колишньому керівнику ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль», який зараз обіймає посаду президента компанії Міжнародні авіалінії України (МАУ) Євгену Дихне, у вигляді застави в 5,25 млн грн. Про це повідомляє пресслужба МАУ – передає LIGA.net.

ВАКС напередодні почав розгляд клопотання сторони обвинувачення про обрання запобіжного заходу Євгенію Дихне. Його підозрюють у зловживанні службовим становищем, що заподіяло понад 16,5 млн грн збитків держпідприємству.

Прокурор наполягав на застосуванні до Дихне запобіжного заходу у вигляді застави в розмірі майже 15 млн грн.

«Сторона звинувачення клопоче про застосування щодо підозрюваного Дихне запобіжного заходу у вигляді застави у відповідному розмірі – 6 800 прожиткових мінімумів для працездатних осіб», – сказав напередодні прокурор.

Слідчі НАБУ заявили, що звинувачення полягає в тому, що у 2014-2019 роках вищі керівники держпідприємства передавали в оренду приміщення комерційним структурам, не маючи на те права.

Як пояснили в МАУ, практика підписання попередніх договорів у період, коли Фонд держмайна проводить процедури вибору орендарів, існує з 2010 року.

«Термінів на проведення конкурсу оренди у Фонду держмайна, згідно із законом, немає. Нормальна практика для Фонду – проводити конкурс близько двох років», – підкреслили в пресслужбі МАУ.

Там наголошують, що за цей час різні керівники підписали понад 150 договорів, з них близько 100 – це договори, що забезпечують виробниче функціонування аеропорту: оренда кас, офісних і складських приміщень.

У МАУ пояснили, що після укладення попереднього договору учасник повинен підписати основний договір (якщо стане переможцем конкурсу, який проводиться Фондом держмайна). В іншому випадку – звільнити площу для нового орендаря. Це обов'язкова умова договору.

«На думку слідства, якщо орендодавець оплачував за попереднім договором суму Х, а в результаті конкурсу (проведеного, нагадаю, через два роки) учасник виграв конкурс з ціною Y, яка вище ніж ціна X, то на YX завдано шкоди підприємству. Логіка господарника інша – X це значно вище і краще ніж нуль, помножений на 24 місяці. Вартість оренди в обох випадках визначається незалежними акредитованими оцінювачами, а не директором державного підприємства. це якщо про гроші. Як оцінити відсутність можливості забезпечити роботу аеропорту без кас авіакомпаній, кас Укрзалізниці, аптеки, громадського харчування – я не знаю», – прокоментував звинувачення Дихне.

Авіакомпанія МАУ заснована в 1992 році. Згідно з даними системи розкриття інформації НКЦПФР і держреєстру юридичних і фізичних осіб-підприємців, 100% прямо або опосередковано контролює кіпрська «Онтобет Промоушінз Лімітед», бенефіціари якої не розголошуються. Одним з кінцевих бенефіціарів авіакомпанії є олігарх Ігор Коломойський, якому, за його словами, належить 25% компанії.

Як повідомлялося раніше, МАУ зазнала $60 млн збитків та скорочує 900 співробітників.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті