Захворіло у світі
42,641,728
Померло у світі
1,150,157
Вилікувалось у світі
28,776,373
Захворіло в Україні
343,498
Померло в Україні
6,391
Вилікувалось в Україні
141,508
Власник TikTok обрав Oracle замість Microsoft – ЗМІ

Власник TikTok обрав Oracle замість Microsoft – ЗМІ

Джерела повідомляють, що це буде не прямий продаж, а скоріше технологічне партнерство між сторонами

Власник TikTok обрав Oracle замість Microsoft – ЗМІ
фото pixabay.com

Китайський TikTok відмовився від переговорів з Microsoft для продажу свого музичного та відео додатку в Сполучених Штатах. Як повідомляє Bloomberg, він виступає за ділове партнерство з Oracle.

Угода між материнською компанією TikTok пекінською ByteDance, ймовірно, буде включати в себе частку в нещодавно сконфігурованому бізнесі TikTok, але буде виглядати як корпоративна реструктуризація, а не прямий продаж, сказало одне з джерел.

За словами іншого співрозмовника агентства, умови, що обговорювались з Oracle, все ще змінюються. Наприклад, Oracle може придбати частку в новому бізнесі в США, виступаючи в якості технологічного партнера TikTok в США і зберігаючи дані TikTok на хмарних серверах Oracle. Початкові пропозиції оцінювали бізнес США приблизно в $25 млрд, але це було до того, як китайська влада ввела нові правила, що встановлюють обмеження на експорт технологій.

Продаж TikTok стане однією з причин ослаблення напруженості між Вашингтоном і Пекіном. Будь-яка угода, як і раніше вимагає узгодження з обох сторін. Microsoft, яка співпрацювала з Walmart, вважалася найбільш вірогідним переможцем, але в останні дні переговори з нею припинилися.

«Сьогодні ByteDance повідомив нам, що не продаватиме американські операції TikTok компанії Microsoft, – йдеться в заяві Microsoft. – «Ми впевнені, що наша пропозиція піде на користь користувачам TikTok, захищаючи інтереси національної безпеки».

ByteDance має намір внести пропозицію в Білий дім до крайнього терміну, встановленого Трампом.

Агентство зазначає, що якщо ByteDance вдасться укласти угоду через Білий дім, яка не передбачає прямого примусового продажу, це стане великим подвигом для засновника ByteDance Чжана Іміна, який не хоче передавати такий цінний актив у США. Але критики задаються питанням, як технологічне партнерство з Oracle, а не прямий продаж, зніме занепокоєння Білого дому національною безпекою.

Нагадаємо: днями стало відомо, що материнська компанія TikTok вела обговорення з урядом США про можливі заходи, які дозволять популярному додатку для обміну відео уникнути повного продажу своїх операцій в США.

Як повідомлялось, переговори ускладнилися наприкінці минулого місяця, коли Китай ввів нові обмеження на експорт технологій штучного інтелекту, змусивши ByteDance зробити перерву в переговорах і оцінити, як нові правила можуть вплинути на продаж. Одне з питань полягає в тому, чи можуть основні алгоритми додатка бути частиною угоди.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті