Нові заходи контролю за експортом технологій в КНР можуть дати Пекіну право голосу при продажу TikTok

Нові заходи контролю за експортом технологій в КНР можуть дати Пекіну право голосу при продажу TikTok

Це може ускладнити примусовий продаж китайського додатку

Нові заходи контролю за експортом технологій в КНР можуть дати Пекіну право голосу при продажу TikTok
фото pixabay.com

Нові правила Китаю щодо експорту технологій означають, що для продажу ByteDance американських операцій TikTok може знадобитися схвалення Пекіна. Про це повідомив державним ЗМІ китайський експерт з торгівлі, передає Reuters.

За його словами, це може ускладнити примусове і політично мотивоване відчуження.

Нагадаємо: президент Дональд Трамп наказав ByteDance продати додаток TikTok в США через побоювання з приводу безпеки оброблюваних їм персональних даних.

Microsoft Corp і Oracle Corp (ORCL.N) є одними з претендентів на активи, які також включають операції TikTok в Канаді, Новій Зеландії та Австралії.

Проте, Китай переглянув список технологій, заборонених або обмежених до експорту, вперше за 12 років. Цуй Фань, професор міжнародної торгівлі Університету міжнародного бізнесу та економіки в Пекіні, сказав, що зміни торкнуться і TikTok.

«Якщо ByteDance планує експортувати пов'язані технології, вона повинна буде пройти процедуру ліцензування», – сказав він.

Міністерство торгівлі Китаю додало 23 позиції, в тому числі такі технології, як сервіси передачі персональної інформації на основі аналізу даних і технології інтерактивного інтерфейсу штучного інтелекту, в обмежений список.

Отримання попереднього дозволу на експорт технології може зайняти до 30 днів.

«Ми вивчаємо нові правила. Як і в разі будь-якої іншої транскордонної транзакції, ми будемо слідувати чинним законам, які в даному випадку включають закони США і Китаю », – сказав генеральний радник ByteDance Еріх Андерсен.

Вважається, що секретною зброєю TikTok є його механізм рекомендацій, який утримує користувачів прикутими до своїх екранів. Цей алгоритм рекомендує користувачу подивитися наступне відео на основі аналізу його поведінки.

Цуй відзначив, що закордонні розробки ByteDance спиралися на вітчизняні технології, що забезпечують основний алгоритм, і сказав, що компанії, можливо, буде потрібно передати програмні коди або права використання новому власнику TikTok з Китаю за кордон.

«Тому рекомендується, щоб ByteDance серйозно вивчив скоригований каталог і уважно розглянув питання про необхідність призупинення» переговорів про продаж, – додав він.

Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що виступає проти розпоряджень Трампа на TikTok, і що Пекін буде захищати законні права та інтереси китайського бізнесу.

Як повідомлялось, днями материнська компанія TikTok, китайська ByteDance, попросила розробників популярного відеододатку підготувати план дій на випадок припинення операцій в США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті