Трейдери готуються до відродження надлишку нафти

Трейдери готуються до відродження надлишку нафти

Нафтотрейдери почали масово орендувати гігантські танкери, щоб за необхідності зберігати там надлишки барелів

Трейдери готуються до відродження надлишку нафти
фото www.flickr.com/photos/stinkenroboter/10450848205

Деякі з найбільших світових нафтотрейдерів готуються до можливого відродження надлишку нафти і палива, викликаного COVID-19, скуповуючи гігантські танкери на багатомісячні чартери, щоб при необхідності мати можливість зберігати надлишки барелів. Як повідомляє Bloomberg, вони орендують величезні танкери, щоб при необхідності бути готовими до зберігання непотрібних барелів.

Нафтотрейдери вважають, що ринок сирої нафти знову рухається до профіциту після того, як ОПЕК + вдалося створити дефіцит на початку цього літа за рахунок скорочення видобутку.

Trafigura Group, другий за величиною незалежний нафтотрейдер в світі, за останні дні замовив близько дюжини супертанкерів, що вміщають в цілому 24 млн барелів нафти. Орендувати судна також почали Royal Dutch Shell Plc, Vitol Group, Lukoil та ChemChina.

Агентство зазначає, що хоча в бронюваннях не вказано, що вони призначені для зберігання – це так звані тайм-чартери з фіксованою денною ставкою – це дасть трейдерам додаткові можливості для зберігання, якщо це стане прибутковим або необхідним. Раніше в цьому році мільйони барелів залишалися на танкерах, тому що попит впав, а країни-виробники спочатку не погоджувались на скорочення видобутку.

Це збагатило трейдерів, оскільки спотові ціни на нафту стали настільки низькими, що компанії стали ставити бочки на кораблі – один з найдорожчих способів зберігання на ринку – і продавати їх пізніше.

Згідно зі списками брокерів, чартери можуть початися вже в цьому місяці і триватимуть не менше 90 днів. Деякі з суден будуть використовуватися для нафтопродуктів, таких як дизельне паливо.

Нагадаємо: з 1 травня Організація країн-експортерів нафти і її союзники, група, відома як ОПЕК +, досягли рекордного скорочення на 9,7 млн барелів на добу, або 10% світового видобутку, після того, як пандемія коронавіруса знищила третину світового попиту

З 1 серпня скорочення знизилося до 7,7 млн барелів на добу до грудня.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло