Міжнародна експертиза підтвердила отруєння Навального «Новачком»

Міжнародна експертиза підтвердила отруєння Навального «Новачком»

Натепер уже три лабораторії незалежно одна від одної підтвердили застосування нервово-паралітичної речовини групи «Новачок» як причини отруєння Навального

Міжнародна експертиза підтвердила отруєння Навального «Новачком»
Олексій Навальний
фото: Reuters/S.Zhumatov

Офіційний представник німецького уряду Штеффен Зайберт (Steffen Seibert) повідомив про підтвердження розташованими за межами ФРН лабораторіями висновків німецьких експертів про отруєння російського опозиціонера Олексія Навального нервово-паралітичною речовиною групи «Новачок». Про це повідомляє DW.

Згідно з повідомленням, після того, як лабораторія бундесверу встановила, що Олексій Навальний був отруєний нервово-паралітичним речовиною групи «Новачок», уряд Німеччини звернувся до Франції, Швеції та інших європейських партнерів з проханням провести незалежну перевірку німецьких результатів на підставі нових аналізів Навального.

«Результати цієї перевірки, проведеної в спеціальних лабораторіях у Франції і в Швеції, тепер доступні. Вони підтверджують результати, отримані в Німеччині», – повідомив у понеділок, 14 вересня, Штеффен Зайберт.

Крім того, Зайберт зазначив, що перевірку узятих у Навального зразків аналізів проведуть референтні лабораторії Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ). За даними офіційного представника уряду Німеччини, ОЗХЗ уже взяла проби у Навального й «вжила необхідних кроків» для проведення досліджень.

Тож натепер уже три лабораторії незалежно одна від одної підтвердили застосування нервово-паралітичної речовини групи «Новачок» як причини отруєння Навального. На тлі цього німецький уряд знову вимагає від Росії роз'яснень щодо ситуації з отруєнням, наголосив речник уряду ФРН.

Раніше глава німецької розвідки Бруно Каль заявляв, що Навального отруїли більш потужною отрутою з групи «Новачок», ніж ті, що використовувалися раніше

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло