Захворіло у світі
31,032,045
Померло у світі
960,729
Вилікувалось у світі
21,255,717
Захворіло в Україні
178,353
Померло в Україні
3,583
Вилікувалось в Україні
78,184
Активізація роботи «ВКонтакте» має на меті збір даних про українців – РНБО

Активізація роботи «ВКонтакте» має на меті збір даних про українців – РНБО

Спеціалісти Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО України взаємодіють з міжнародними колегами для напрацювання заходів щодо блокування роботи мобільного додатку «ВКонтакте» на території України

Активізація роботи «ВКонтакте» має на меті збір даних про українців – РНБО
фото: iphones.ru

Заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Сергій Демедюк (РНБО) заявив, що оновлена робота в мобільному додатку «ВКонтакте» має на меті збір спецслужбами РФ даних про громадян України, а активізація роботи російсьйських соцмереж напередодні виборів може становити загрозу нацбезпеці країни. Про це повідомляється на сайті РНБО.

За словами Демедюка, після застосування санкцій щодо «ВКонтакте» фахівці українських правоохоронних органів вживають заходів до забезпечення реалізації санкційних обмежень.

В РНБО стверджують, що спецслужби РФ із використанням можливостей розробників програмного забезпечення шукають нові методи обходу санкцій. Зокрема нещодавно вчергове було оновлено роботу проксі в мобільному додатку та надано доступ до соцмережі «ВКонтакте» українським користувачам.

«З моменту застосування санкцій ми бачимо періодичне поширення інформації про відновлення доступу до цієї соцмережі на території України навіть не зважаючи на нестабільну роботу проксі. Ми впевнені, що цей додаток використовується російськими спецслужбами для збору даних про громадян України і всіх, у кого він встановлений», – підкреслив Демедюк.

Він додав, що активізація роботи додатку має на меті не надання користувачеві доступу до соцмережі без застосування додаткових сервісів для обходу санкцій, а збір даних громадян України та поширення дезінформації для впливу на громадську думку і маніпулювання нею.

«Такі дії зазвичай проводяться напередодні визначних подій. Нині це проведення в Україні місцевих виборів», – наголосив заступник секретаря РНБО України.

Зазначається, що спеціалісти Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО України взаємодіють з міжнародними колегами та партнерами для напрацювання заходів щодо реагування та блокування роботи мобільного додатку «ВКонтакте» на території України.

Нагадаємо: Російська соціальна мережа «ВКонтакте» на своїй офіційній сторінці для українських користувачів повідомила, що розробники поліпшили роботу проксі в мобільному додатку, завдяки чому ВК тепер можна користуватися «без обмежень».

У травні 2020 року президент Володимир Зеленський продовжив заборону на російські соціальні мережі «Вконтакте» та «Однокласники» на території України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті