Захворіло у світі
31,032,045
Померло у світі
960,729
Вилікувалось у світі
21,255,717
Захворіло в Україні
178,353
Померло в Україні
3,583
Вилікувалось в Україні
78,184
Почастішали випадки блокування реєстрації ПДВ накладних - ЄБА

Почастішали випадки блокування реєстрації ПДВ накладних - ЄБА

Податківці блокують накладні без пояснення причин

Почастішали випадки блокування реєстрації ПДВ накладних - ЄБА
фото: pexels.com

Компанії-члени Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) заявили, що останнім часом почастішали випадки блокування реєстрації ПДВ накладних та розрахунків коригування до них. Про це повідомляється у пресрелізі ЄБА.

«Як зазначають компанії, в переважній більшості причини блокування не вказуються. Також не зазначається, які саме додаткові документи потрібні для розблокування таких накладних чи розрахунків коригування. Як приклад, у рішенні про блокування податкових накладних чи розрахунків коригування з ПДВ може бути зазначено відсутність коду УКТЗЕД, або коду виду діяльності у таблицях даних платника податку і, при цьому, таблиці містять саме ті коди, які нібито відсутні. Варто також зауважити, що критерії ризиковості платника ПДВ затверджені Постановою КМУ №1165, яка містить ряд суперечливих норм, що, в тому числі, і надає можливість ДПС у ручному режимі блокувати реєстрацію податкових накладних», – йдеться у повідомленні.

В Асоціації додали, що при блокуванні накладної у рішеннях ДПС не зазначається, у чому саме полягає ризиковість платника податків.

«При цьому, всі наступні накладні платника податку в автоматичному режимі блокуються і компанія в автоматичному режимі отримує квитанції про зупинення реєстрації всіх податкових накладних/розрахунків коригування. Блокування відбувається навіть тих накладних, які не відносяться до тієї операції, яка, на думку контролюючого органу, є ризикованою без пояснення причини. Оскарження таких рішень в адміністративному порядку відбувається без фізичної присутності компаній, тому надати достатні пояснення та докази не завжди можливо», – підкреслили в ЄБА.

Бізнес зазначає, що процес розблокування є доволі довгим і блокування на підставі ризиковості платника податку призводять до припинення господарської діяльності, що в умовах карантину ще більше підриває економіку країни.

«Водночас, в результаті – контрагент платника податку втрачає можливість скористатись податковим кредитом, в кращому випадку у періоді виписки податкової накладної з ПДВ, а в гіршому – взагалі. До всього цього обурення бізнесу викликають ситуації, коли нульові розрахунки коригування з ПДВ, які не змінюють суми податкових зобов’язань постачальника блокуються, бо містять зміну номенклатури, а покупець, відповідно, втрачає право на податковий кредит», – йдеться у заяві.

У ЄБА стверджують, що одним зі шляхів розв'язання проблеми могло б стати внесення змін до Постанови КМУ №1165 в частині удосконалення критеріїв ризиковості платника податку.

«Йдеться про покладення зобов’язання на ДПС проводити розгляд таких скарг у присутності представників компаній. Крім того, обов’язково зазначати у рішеннях ДПС конкретну інформацію, що свідчить про ризиковість платника податку чи ризиковість операції», – пояснили в Асоціації.

ЄБА звернулась до Кабміну, Мінфіну та Податкової із закликом «припинити безпідставне блокування ПДВ накладних, тим самим фактично змушуючи компанії подвійно сплачувати ПДВ до бюджету – як постачальником, так і покупцем».

Раніше Mind розповідав, як система блокування ПДВ-накладних знищує «білий» бізнес.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті