Захворіло у світі
31,605,656
Померло у світі
970,934
Вилікувалось у світі
21,747,491
Захворіло в Україні
184,734
Померло в Україні
3,705
Вилікувалось в Україні
81,670
СОТ визнала, що тарифи США щодо китайських товарів на $250 млрд є неправомірними

СОТ визнала, що тарифи США щодо китайських товарів на $250 млрд є неправомірними

Це перша постанова організації в зв'язку зі скаргами багатьох країн на американські мита

СОТ визнала, що тарифи США щодо китайських товарів на $250 млрд є неправомірними
фото The New York Times

Світова організація торгівлі (СОТ) дійшла висновку, що мита на суму в $250 млрд, введені США в 2018 році щодо товарів з КНР, не відповідають правилам міжнародної торгівлі, повідомляють у вівторок західні ЗМІ, передає Інтерфакс.

Згідно з вердиктом Органу з вирішення спорів СОТ, США тепер необхідно «привести свої дії у відповідність зі своїми зобов'язаннями».

ЗМІ нагадують, що ці американські мита в 2018 році позначали початок торгового конфлікту між США і Китаєм.

Між тим даний вердикт СОТ, зазначають ЗМІ, став однією з перших постанов організації в зв'язку зі скаргами багатьох країн на те, що влада США ввела мита на імпорт сталі та алюмінію з цих країн.

У свою чергу в Вашингтоні піддали критиці рішення СОТ щодо мит і заявили, що СОТ повністю не здатне притягнути КНР до відповідальності за її торгову політику.

«Сполученим Штатам потрібно дозволити захищати себе від несправедливих торгових практик, і адміністрація Трампа не дозволить Китаю використовувати СОТ, щоб зловживати в своїх інтересах американськими робітниками, бізнесменами, фермерами та власниками тваринницьких господарств», – заявив торговий представник США Роберт Лайтхайзер.

В середині січня 2020 року після майже двох років торгової війни США і Китай підписали угоду про першу фазу торгової угоди. Згідно з нею, Китай зобов'язався збільшити закупівлі американських товарів приблизно на $200 млрд порівняно з рівнем 2017 року, включаючи сільськогосподарську і промислову продукцію, енергетику і послуги.

Однак наприкінці червня газета The Wall Street Journal писала, що Пекін прагне донести до Вашингтона думка про те, що надмірне втручання Штатів у справи КНР може поставити під загрозу закупівлю Китаєм американської продукції агропромислового комплексу, а також інших товарів, в рамках першої фази торгової угоди.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті