Захворіло у світі
58,696,029
Померло у світі
1,388,724
Вилікувалось у світі
37,512,163
Захворіло в Україні
635,689
Померло в Україні
11,075
Вилікувалось в Україні
291,060
Далі – більше: глава Єврокомісії пропонує ще сильніше знизити викиди парникових газів

Далі – більше: глава Єврокомісії пропонує ще сильніше знизити викиди парникових газів

Значні кошти будуть інвестовані у водень, реновацію житла і створення мільйона зарядних станцій для електрокарів

Далі – більше: глава Єврокомісії пропонує ще сильніше знизити викиди парникових газів
Урсула фон дер Ляйєн
фото DR

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн закликала значно посилити боротьбу з парниковими газами, знизивши обсяг їх викиду до 2030 року на 55% порівняно з рівнем 1990 року. Досі офіційною метою ЄС було зниження цього показника на 40%, передає Deutsche Welle.

«Промисловість і економіка Європи в змозі забезпечити більш радикальне зниження і вони хочуть цього», – сказала фон дер Ляйєн, виступаючи з промовою про стан Євросоюзу в Брюсселі 16 вересня.

Глава ЄК відзначила, що якщо інші країни Європи наслідують приклад ЄС, то глобальне потепління можна буде обмежити на рівні 1,5 градуса. Фон дер Ляйєн визнала, що нові цілі вимагатимуть значних додаткових зусиль у сфері захисту клімату.

Для нових гігантських інвестицій глава ЄК має намір скористатися коштами фонду з відновлення економіки після пандемії коронавірусу на суму в 750 млрд євро. Третина цієї суми, яку ЄС має намір фінансувати за рахунок спільних боргових зобов'язань, буде отримана за рахунок «зелених облігацій», сказала вона.

Європейські гроші будуть інвестовані, в першу чергу, у флагманські масштабні проекти, такі як водень, реновація житла і створення одного мільйона зарядних станцій для електромобілів. Фон дер Ляйєн говорила про створення в ЄС «Європейської водневої долини» для модернізації промисловості та розробки нових видів палива для автомобілів.

Цілі, озвучені главою Єврокомісії, в найближчі тижні будуть розглянуті Європарламентом і окремими країнами-членами ЄС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті