Захворіло у світі
31,605,656
Померло у світі
970,934
Вилікувалось у світі
21,747,491
Захворіло в Україні
184,734
Померло в Україні
3,705
Вилікувалось в Україні
81,670
Мін’юст виграв у російського «ВЕБ.РФ» суд про продаж Промінвестбанку

Мін’юст виграв у російського «ВЕБ.РФ» суд про продаж Промінвестбанку

Суд погодився, що рішення арбітру було винесено щодо спору, який не підпадає під умови арбітражної угоди

Мін’юст виграв у російського «ВЕБ.РФ» суд про продаж Промінвестбанку
Фото: delo.ua

Київський апеляційний суд відмовився задовольнити заяву російської держкорпорації «ВЕБ.РФ» («Внєшекономбанк») у справі про визнання і надання дозволу на виконання рішення арбітра Арбітражного інституту Торгової палати м. Стокгольма, яким на вимогу «ВЕБ.РФ» Міністерство юстиції України було зобов'язане зупинити примусову реалізацію 99,77% акцій Промінвестбанку. Про це повідомляє Finbalance.

Суд погодився з доводами Мін’юсту, що рішення арбітру було винесено щодо спору, який не підпадає під умови арбітражної угоди, а отже, «арбітр не мав юрисдикції виносити рішення проти держави України у цій справі».

Крім того, суд підкреслив, що «держава Україна була позбавлена можливості розгорнуто викласти свою позицію у справі з причин, які жодним чином не залежали від неї і не могли бути усунені нею», при цьому «визнання та виконання цього рішення, суперечить публічному порядку України».

Як повідомлялося, 4 березня пакет з 99,77% акцій «Промінвестбанку» був проданий у рамках виконавчого виробництва на торгах фондової біржі «ПФТС» за 268,71 млн грн при стартовій ціні 266.05 млн грн. Біржа не розкриває покупця.

Своєю чергою власник «Промінвестбанку» – російська держкорпорація «ВЕБ.РФ» – заявила, що продаж акцій на біржі порушує заборону Стокгольмського арбітражу, у зв'язку з чим ВЕБ має намір стягувати активи України за кордоном, щоб покрити свої збитки.

Нагадаємо, у травні 2019 року держвиконавець на вимогу пов'язаних з групою «Приват» Ігоря Коломойського і партнерів структур наклав арешт на 99,77% акцій «Промінвестбанку». Після цього були зроблені неодноразові спроби примусово продати ці акції на аукціоні, але досі вони були безрезультатними.

За цей час «Промінвестбанк» припинив обслуговування рахунків фізосіб і закрив у 2019 році всі відділення в Україні, залишивши лише одне в Києві.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті