Менше нафти, більше водню: провідні нафтокомпанії змінюють фокус

Менше нафти, більше водню: провідні нафтокомпанії змінюють фокус

COVID-19 знищив попит на нафту, а акціонери напоялгають на скороченні викидів парникових газів

Менше нафти, більше водню: провідні нафтокомпанії змінюють фокус
фото www.flickr.com/photos/sseme/3141285266

Indian Oil, одна з найбільших нафтопереробних компаній в Азії, фокусується на джерелі енергії майбутнього – водні.

Компанія, на частку якої припадає майже половина продажів нафти в Індії, запустить в столиці 50 автобусів, що працюють на суміші водню і природного газу, повідомив Bloomberg голова правління Срікант Мадхав Вайда. Автобусний парк обслуговуватиме населення і може почати роботу вже в цьому році, потенційно створюючи новий ринок для виробника, який намагається оговтатися від своєї першої щорічної втрати за останні 20 років через пандемію.

Тема водню була особливо популярною на конференції S & P Global Platts Asia Pacific Petroleum в цьому році. На думку деяких з найбільших світових нафтопереробних компаній, бурових компаній і трейдерів вуглеводнів, саме водень може стати ключем до боротьби зі зміною клімату. Ці зусилля, як наголошує видання, є символічними для нафтової галузі, яка намагається здійснити масовий перехід на більш чисту енергію після того, як пандемія знищила попит на нафту, а акціонери закликали до скорочення викидів парникових газів.

За даними BloombergNEF, для покриття приблизно чверті світових потреб в енергії до 2050 року потрібно близько $11 трлн інвестицій в інфраструктуру виробництва, зберігання і транспортування.

Вайда наголосив, що унікальні переваги водню включають високу щільність енергії, гнучкість джерел виробництва та широкий спектр застосування. Водень також не виділяє парникові гази при виробництві з використанням відновлюваних джерел енергії, хоча наразі його виробництво в більшості випадків здійснюється методами, які продукують шкідливі викиди. .

«Оскільки Індія і Азія в цілому налаштовані стимулювати глобальний попит на енергію в майбутньому, водень є для них потенційну панацеєю», – сказав Вайда.

Але не всі з оптимізмом дивляться на роль водню в майбутньому. Собівартість виробництва як і раніше висока, сказав Ед Морс, виконавчий директор відділу товарних досліджень Citigroup. Він також наголосив на без пекових проблемах та нагадав випадки із вибухами резервуарів з воднем в Південній Кореї і Норвегії в минулому році. Морс вбачає в уловлюванні вуглецю більш реалістичну перспективу короткострокового переходу до чистої енергетики.

Indian Oil не єдина, хто звеличує переваги водню. Sinopec, найбільший оператор нафтопереробних заводів Китаю, буде інтегрувати водень на свої заправні станції в околицях Пекіна. До 2030 року в країні планується використовувати близько 1 млн автомобілів на паливних елементах.

Норвезька Equinor будує велике підприємство з уловлювання та зберігання вуглецю, яке в майбутньому може стати джерелом водню.

У той же час британський енергетичний гігант BP очікує, що виробництво водневої енергії і екологічно чистого аміаку стануть перспективними галузями.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло