Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Хасиди, що застрягли на кордоні, одяглися в українські костюми і виконали гімн України

Хасиди, що застрягли на кордоні, одяглися в українські костюми і виконали гімн України

Влада Ізраїлю закликала паломників повернутися додому

Хасиди, що застрягли на кордоні, одяглися в українські костюми і виконали гімн України
скрін-шот

Близько 2,5 тисяч хасидів безуспішно намагаються перетнути кордон, щоб потрапити в місто Умань на традиційне святкування Рош Ха-Шана на могилі рабина Нахмана.

Українська влада стверджує, що не може впустити хасидів навіть як виняток, оскільки кордон закритий через пандемію коронавірусу.

Сьогодні для привернення уваги вони переодяглися в українське національне вбрання і виконали гімн України. Відповідне відео виклав на своїй сторінці глава Українського єврейського комітету Едуард Долинський.

В борьбе за право попасть в Умань, хасиды, застрявшие на границе Беларуси и Украины, исполняют гимн Украины в национальных костюмах.

Опубліковано Eduard Dolinsky Четвер, 17 вересня 2020 р.

Незважаючи на однозначну заяву української сторони про заборону в'їзду в країну, релігійні євреї не збираються роз'їжджатися. У закритих КПП вже скупчилося близько 2500 хасидів.

Київ звинувачує в ситуації владу Білорусі.

Повідомляється, що Білорусь оформляє для хасидів пропуски на виїзд з країни і закликає Київ подумати про створення зеленого коридору. Україна ж закликає білоруську владу «припинити залучати прочан хибними повідомленнями» про можливість перетнути закритий через коронавірус кордон. Відповідну заяву було розміщено на сайті офісу президента Володимира Зеленського.

Між тим міністр вищої освіти Ізраїлю Зєев Елькін закликав повернутися додому паломників-хасидів, які застрягли між Білоруссю і Україною.

«Попри численні спроби допомогти ізраїльтянам, які намагаються потрапити на територію України через Білорусь або Молдову, сьогодні вранці українська влада дала остаточну негативну відповідь. Українці заявили, що не дозволять в'їзд через прикордонні переходи», – написав Елькін в Twitter.

«Я закликаю наших громадян повернутися до Ізраїлю і дотримуватися приписів щодо самоізоляції після повернення», – сказав він.

Хасиди щороку у вересні збираються в Умані на традиційне святкування Рош Ха-Шана на могилі рабина Нахмана. Однак цьогоріч Київ ввів жорсткі обмеження на відвідування країни іноземцями, а також на проведення масових заходів, в тому числі релігійних.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті