Захворіло у світі
42,237,160
Померло у світі
1,144,682
Вилікувалось у світі
28,568,009
Захворіло в Україні
337,410
Померло в Україні
6,289
Вилікувалось в Україні
139,755
«Нафтогаз» запровадив систему ETRM

«Нафтогаз» запровадив систему ETRM

Завдяки цьому час узгодження контракту на продаж або купівлю газу скоротиться з кількох днів до 20 хвилин

«Нафтогаз» запровадив систему ETRM
фото: Департамент з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України»

«Нафтогаз» почав дослідно-промислову експлуатацію системи торгівлі енергоносіями та управління ризиками – Energy Trading & Risk Management (ETRM).

Як повідомляє пресслужба компанії, цей продукт пришвидшує ухвалення комерційних рішень за допомогою формування єдиної бази контрагентів, контрактів та угод і обміну даними у реальному часі між функціями front, middle та back офісів, а також безпеки, комплаєнсу, ризик-менеджменту та фінансового контролю. Це допомагає підвищити ефективність, прозорість та контроль операцій з торгівлі газом, а також покращити управління комерційними ризиками і якість управлінських рішень.

В «Нафтогазі» зазначають, що завдяки впровадженню зазначеної системи узгодження контракту на продаж або купівлю газу займає 15-20 хвилин, тоді як раніше для цього було потрібно кілька днів і близько 20 підписів.

Як відомо, чотири місяці тому, в якості найоптимальнішого рішення ETRM обрали систему TRMTraker компанії Pioneer Solutions LLC. Рішення ETRM може бути згодом впроваджене також для торгівлі електроенергією, нафтою та нафтопродуктами. Тепер «Нафтогаз Комерція» може системно аналізувати ризики торгівельних позицій та пришвидшити супровід укладання угод, а на наступних етапах впровадження – аналізувати розрахунки з контрагентами та моделювати стан портфелю газу за умови зміни цін, валютних курсів, обсягів видобутку та споживання газу, тощо.

У подальшому планується інтеграція ETRM як з внутрішніми системами, такими як SAP, ERP, так і зовнішніми – системою «Оператора газотранспортної системи України» (ОГТСУ), Українською енергетичною біржею, системою накладення і валідації ЕЦП та платформою оператора ГТС Словаччини.

«За допомогою системи можна бути впевненими в прозорості транзакцій та одразу бачити так званий «аудиторський слід» – хто, коли і які зміни вніс до контракту, хто погодив контрагента, хто відхилив угоду і чому саме», – йдеться у повідомленні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті