Захворіло у світі
41,705,699
Померло у світі
1,137,333
Вилікувалось у світі
28,349,541
Захворіло в Україні
330,396
Померло в Україні
6,164
Вилікувалось в Україні
137,578
Литва звернулася до США по допомогу у зв'язку з запуском БілАЕС

Литва звернулася до США по допомогу у зв'язку з запуском БілАЕС

Лукашенко хоче запустити атомну станцію до дня жовтневої революції

Литва звернулася до США по допомогу у зв'язку з запуском БілАЕС
фото БЕЛАПАН

Литва попросила США допомогти їй у справі забезпечення безпеки в сфері енергетики в зв'язку з наближенням запуску біля міста Островець в сусідній Білорусі Білоруської АЕС (БілАЕС), яку уряд у Вільнюсі вважає геополітичним проектом Росії, передає Deutsche Welle.

«Міністерство енергетики США добре поінформоване про ситуацію в Островці. Ми просимо постійної уваги США до цього проекту і підтримки зусиль Литви щодо забезпечення безпеки», – заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс в ході візиту до Вашингтона в четвер, 17 вересня.

За словами Лінкявічюса, Литва постійно підкреслює, що БілАЕС – російський геополітичний проект «поруч з НАТО, однією з цілей якого є зберегти в сфері впливу не тільки Білорусь, а й країни Балтії». 17 вересня Лінас Лінкявічюс обговорив у Вашингтоні цю та інші теми з заступником міністра енергетики США Марком Менезесом.

Білорусь веде будівництво АЕС поруч з містом Островець в Гродненській області за російським проектом ВВЕР-1200. Ця атомна електростанція буде складатися з двох енергоблоків потужністю 1200 МВт кожен. Будівництво БелАЕС викликає неоднозначну реакцію у сусідніх держав. Литва є противником цього проекту, вважаючи цю станцію небезпечною.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко пообіцяв запустити БілАЕС 7 листопада – в день Жовтневої революції, який у Білорусі залишається державним святом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті