Захворіло у світі
177,419,783
Померло у світі
3,838,670
Вилікувалось у світі
161,868,524
Захворіло в Україні
2,226,037
Померло в Україні
51,847
Вилікувалось в Україні
2,140,978
США оголосили про відновлення санкцій проти Ірану

США оголосили про відновлення санкцій проти Ірану

Попри протидію інших учасників Ради безпеки організації

США оголосили про відновлення санкцій проти Ірану
Майк Помпео та Дональд Трамп
фото: Getty Images

США в односторонньому порядку відновили всі санкції ООН проти Ірану, попри протидію інших учасників Ради безпеки організації. Про це повідомляє DW.

«США очікують, що всі члени ООН в повному обсязі виконуватимуть свої зобов’язання та імплементують ці заходи», – заявив держсекретар США Майк Помпео 19 вересня.

Він додав, що в найближчі дні США оголосять про низку додаткових заходів щодо посилення виконання санкцій ООН і «притягнення порушників до відповідальності».

Серед обмежувальних заходів проти Тегерана, які Вашингтон вважає відновленими: ембарго на поставку озброєнь Ірану, заборона на збагачення і переробку ядерних матеріалів на території цієї країни, а також заборона на проведення випробувань балістичних ракет на території Ірану. Так само, на думку Вашингтона, тепер під санкціями – передача Ірану ядерних технологій і технологій для створення балістичних ракет.

У відповідь на цей крок 20 вересня Іран закликав міжнародну спільноту об’єднатися проти «необдуманих дій» Вашингтона.

«Ми очікуємо, що міжнародне співтовариство і всі країни світу виступлять проти цих нерозважливих дій режиму в Білому домі», – заявив у Тегерані офіційний представник Міністерства закордонних справ Іранц Саїд Хатібзаде.

Тим часом міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф назвав заяву Вашингтона про відновлення санкцій ООН «пропагандистським трюком» з огляду на наближення президентських виборів у США. Іранський урядовець нагадав, що нещодавно Рада Безпеки ООН не підтримала внесену США резолюцію про відновлення механізму повернення санкційного режиму.

18 вересня офіційні Лондон, Париж та Берлін наголосили, що спроби президента США Дональда Трампа повернутися до режиму санкцій проти Тегерана «неправочинні», оскільки США вийшли з ядерної угоди.

Нагадаємо: Санкції проти Ірану були чинними до укладення ядерної угоди з Іраном 2015 року.

Ще 30 днів тому у США оголосили про запуск механізму відновлення санкцій ООН проти Ірану. Вашингтон вважає, що Тегеран не виконав зобов'язання, закріплені в цій ядерній угоді, підписантами якої були також США, Росія, Китай, Франція, Великобританія та Німеччина.

Раніше повідомлялося, що розвідка США вважає, що Іран не буде провокувати Трампа до виборів 3 листопада.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті