Захворіло у світі
41,228,181
Померло у світі
1,131,339
Вилікувалось у світі
28,122,798
Захворіло в Україні
322,879
Померло в Україні
6,043
Вилікувалось в Україні
134,898
США відновили санкції проти Ірану, Євросоюз переконаний, що це не так

США відновили санкції проти Ірану, Євросоюз переконаний, що це не так

В Європі запевняють, що США не мають права цього робити, оскільки вони вийшли з ядерної угоди

США відновили санкції проти Ірану, Євросоюз переконаний, що це не так
фото www.flickr.com/photos/semisara/7442297612

Держсекретар США Майк Помпео заявив, що Сполучені Штати відновили передбачені ООН санкції проти Ірану і пообіцяли вжити заходів, якщо інші країни не приєднаються. Між тим, як повідомляє RFI, глава європейської дипломатії Жозеп Боррель вважає, що Вашингтон не може відновлювати санкції, оскільки вийшов з так званої іранської ядерної угоди.

Американська сторона вважає, що Іран порушив зобов'язання, закріплені в угоді від 2015 року. Тому США, як одна зі сторін, що підписали угоду, має право ініціювати відновлення санкцій Ради Безпеки ООН.

«США очікують, що всі члени ООН в повному обсязі виконають свої зобов'язання по реалізації цих заходів», – йдеться в заяві Помпео.

Країни ЄС, зі своєї сторони, переконані, оскільки США вийшли з угоди в 2018 році, то вони тепер не можуть ініціювати відновлення санкцій ООН. Боррель також пообіцяв, що докладатиме усіх зусиль, щоб домогтися дотримання ядерної угоди всіма сторонами.

З аналогічною заявою раніше також виступили Франція, Великобританія і Німеччина.

«Будь-які дії або заходи США» по відновленню санкцій «не матимуть юридичних наслідків», – йдеться в спільній заяві глав МЗС трьох країн.

У Тегерані вважають заяви влади США брехливими.

«Ми очікуємо, що міжнародне співтовариство і всі країни світу виступлять проти безвідповідальних дій режиму в Білому Домі», – зазначив глава МЗС Ірану Мохаммад-Джавад Заріфа.

Нагадаємо: на початку року Іран оголосив про остаточний вихід з ядерних домовленостей по Спільному всеосяжному плану дій (СВПД) по своїй атомній програмі.

Як повідомлялось, станом на початок березня обсяги збагаченого урану в Ірані перевищили позначку в одну тонну і таким чином уп'ятеро перевищили ліміт, встановлений ядерною угодою від 2015 року.

На початку вересня Іран почав будівництво цеху для виробництва удосконалених центрифуг для збагачення урану неподалік свого ядерного об'єкта в Натанзі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті