Морський експорт олії до Індії зменшився на 16% через конкуренцію з Росією
Натомість Китай почав експортувати на 11% більше

У 2019-2020 маркетинговому році з морських портів України на експорт було відправлено рекордні 6,63 млн т рослинної олії, що на 300 000 т більше ніж за 2018-2019. Таку інформацію опублікувала компанія Stark Shipping.
У пресрелізі зазначається, що найбільшими експортерами залишаються Індія (33,1%) і Китай (17%). Однак з'явилася тенденція до зменшення експорту до Індії на 16%. Причиною є те, що конкуренцію українській олії складає рослинна олія з російського ринку. Таким чином чорноморські порти Росії й окупованого Криму поставили до Індії понад 450 000 т олії, що на 309 000 т більше ніж торік.
Китай наростив експорт української олії на 11%. Експерти запевняють, що число могло бути більшим.
«Ця цифра могла бути вище, якби не велика конкуренція з боку Росії (752 700 т рослинної олії в цьому сезоні проти 227 700 т того року). Такий високий попит на соняшникову олію з боку КНР залишається через скорочення внутрішньої переробки олійної сировини й відповідно зниження виробництва рослинних олій», – зазначається в дослідженні.
В умовах дії зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, триває нарощування експорту соняшникової олії в європейські країни – до 32% від загального числа виправлянь. Основне зростання показали: Іспанія +23%, Італія +10%, Франція +100%. Але є ряд країн, які в цього року показали негативну динаміку імпорту: Великобританія -15%, Португалія -61% і Греція -9%. Вперше партія соняшникової олії була експортована в Румунію.
Понад 25% соняшникової олії відправляє на експорт українська компанія Kernel, понад 16% – Cofco, трійку лідерів закриває Bunge, на яку припадає близько 10%.
Загалом у структурі морського експорту України соняшникова олія складає 5%.
Раніше повідомлялося про те, що українські плавлені сирки «допливли» до Африки: «Терра Фуд» вийшла на 15 нових ринків за 24 місяці.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].