Захворіло у світі
43,514,678
Померло у світі
1,159,708
Вилікувалось у світі
29,204,379
Захворіло в Україні
355,601
Померло в Україні
6,590
Вилікувалось в Україні
145,336
Північна Корея багато років відмивала гроші через американські банки

Північна Корея багато років відмивала гроші через американські банки

За останні кілька років організації, пов’язані з КНДР, відмили через банки США близько $175 млн

Північна Корея багато років відмивала гроші через американські банки
фото www.flickr.com/photos/fljckr/1026570349

КНДР протягом багатьох років здійснювала ретельно продуману схему відмивання грошей, використовуючи низку підставних компаній і допомогу китайських фірм, переказуючи гроші через відомі американські банки. Про це повідомляє NBC News із посиланням на розглянуті телеканалом конфіденційні банківські документи.

Перекази від пов'язаних з Північною Кореєю фірм з непрозорим правом власності іноді відбувалися сплесками з інтервалом всього в декілька днів або годин, а суми переказів були круглими без чітких комерційних причин для транзакцій.

Конфіденційні банківські документи, до яких отримав доступ телеканал, дають рідкісну можливість побачити, як Північна Корея та інші шахраї переміщують незаконні готівкові гроші через кордони, незважаючи на міжнародні санкції, покликані заблокувати доступ Пхеньяна до світової фінансової системи. Згідно з документами, за кількарічний період організації, пов’язані з КНДР відмили понад $174,8 млн, при цьому операції проводились через банки США, включаючи JPMorgan і Bank of New York Mellon.

Файли FinCEN – це понад 2500 документів, більшість з яких були саме такими звітами про підозрілу діяльність, які банки надсилали владним структурам США в період з 2000 по 2017 рік.

Ці документи були злиті виданню Buzzfeed News, яке поділилося ними з групою журналістів-розслідувачів з усього світу. Всього в файлах FinCEN мова йде про транзакції на суму близько 2 трильйонів доларів, які були здійснені в період з 1999 по 2017 рік.

Серед інших клієнтів банків, які згадуються в розслідуванні, вказані українські олігархи Ігор Коломойський і Дмитро Фірташ, а також екс-глава адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Клюєв.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті