Захворіло у світі
42,237,160
Померло у світі
1,144,682
Вилікувалось у світі
28,568,009
Захворіло в Україні
337,410
Померло в Україні
6,289
Вилікувалось в Україні
139,755
Угода на $8 млрд на ринку біотехнологій: компанія Illumina купує свого конкурента Grail

Угода на $8 млрд на ринку біотехнологій: компанія Illumina купує свого конкурента Grail

Нова технологія дозволяє за допомогою аналізу крові виявити кілька десятків видів раку

Угода на $8 млрд на ринку біотехнологій: компанія Illumina купує свого конкурента Grail
фото DR

Американська біотехнологічна компанія Illumina купує стартап Grail, який розробляє системи раннього виявлення раку. Сума угоди становить $8 млрд, $3,5 млрд акціонери Grail отримають готівкою, а решту $4,5 млрд – акціями Illumina, передає Коммерсант.

Illumina, створена ще в 1998 році, спеціалізується на продуктах і послугах для генетичного аналізу, секвенування і т.п.

Grail була створена самою Illumina в 2016 році як незалежна компанія, серед інвесторів стартапу – засновник Amazon Джефф Безос і творець Microsoft Білл Гейтс. Сама Illumina залишалася найбільшим акціонером Grail з часткою 14,5%.

Grail займається розробкою нового методу виявлення онкологічних захворювань – так званої рідкої біопсії, що дозволяє за допомогою аналізу крові на ранніх стадіях виявити кілька десятків видів раку. Ці тести повинні з'явитися на ринку вже наступного року.

Останнім часом в умовах пандемії COVID-19 істотно зросла кількість угод за участю біотехнологічних компаній. За даними компанії Dealogic, з початку року до початку серпня біотехнологічні компанії в ході IPO залучили $9,4 млрд, що майже в півтора рази більше, ніж за весь 2018 рік, який став рекордним за сумами IPO таких компаній.

Серед останніх великих угод у цій сфері – купівля американської біотехнологічної компанії Momenta корпорацією Johnson & Johnson за $6,5 млрд, а також придбання американського розробника препаратів для лікування аутоімунних захворювань Principia Biopharma французькою фармкомпанією Sanofi за $3,7 млрд.

Нагадаємо, біофармацевтична Gilead купує розробника препарату проти раку грудей за $21 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті