Власника банку Idea Bank звинувачують в обмані клієнтів, прокуратура готує його арешт

Власника банку Idea Bank звинувачують в обмані клієнтів, прокуратура готує його арешт

Idea Bank вводив клієнтів в оману, продаючи їм облігації, випущені колекторською компанією GetBack

Власника банку Idea Bank звинувачують в обмані клієнтів, прокуратура готує його арешт
фото Shutterstock

Прокуратура Польщі звинуватила власника банку Idea Bank і мільярдера Лєшека Чарнецького в обмані клієнтів банку, що спричинило значні збитки для фінустанови, заявив в понеділок міністр юстиції Польщі Збігнев Зьобро, передає Reuters.

Прокурори подали клопотання про арешт Чарнецького, а суд Варшави в п'ятницю заявив, що розгляне це питання наступного місяця, різко знизивши вартість акцій холдингової компанії і двох банків, які контролює Чарнецький.

Чарнецький є мажоритарним акціонером Idea Bank і главою його наглядової ради.

Зьобро заявив в понеділок, що якщо суд вирішить затримати Чарнецького, Польща видасть міжнародний ордер на арешт, оскільки він знаходиться за кордоном. За його словами, Чарнецькому загрожує до 15 років позбавлення волі.

У минулому році антимонопольне управління Польщі заявило, що Idea Bank вводив клієнтів в оману, продаючи їм облігації, випущені колекторською компанією GetBack.

GetBack зіткнулася з проблемами в 2018 році, коли придбала великі портфелі проблемних боргів за вищими цінами, ніж її конкуренти, фінансуючи їх за рахунок випусків короткострокових облігацій.

У документах прокуратури йдеться, що через дії Чарнецького Idea Bank повинен компенсувати клієнтам не менше 123,5 млн злотих ($32 млн). Також дії власника банку призвели до накладення на банк штрафу в 80 млн злотих ($20 млн).

Idea Bank заявив, що хоче, щоб усі питання, пов'язані з GetBack і його фінансовими інструментами, були проаналізовані і пояснені.

«Idea Bank працює без збоїв. Ми залишаємося на зв'язку з контролюючими органами», – сказали в прес-службі банку.

GetBack купувала портфелі боргів і займалася стягненням заборгованостей в 2012-2018 роках. У 2017 році вона вийшла на Варшавську біржу і почала продаж акцій, але вже в 2018 році компанія заявила про банкрутство, оскільки власники компанії підробляли фінансову звітність і виводили з неї кошти. Понад 9000 поляків купили облігації GetBack, але не отримали інвестовані кошти назад. Загальний збиток від махінації оцінюється в 2,5 млрд злотих ($675 млн). Діяльність компанії вважається однією з найбільших афер в Польщі за останні роки.

Idea Bank – банк у Польщі, який розпочав свою діяльність в 1991 році. Idea Bank знаходиться під контролем Getin Holding і Getin Noble Bank. Основним акціонером є польський мільярдер Лешек Чарнецький.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло