Захворіло у світі
41,228,181
Померло у світі
1,131,339
Вилікувалось у світі
28,122,798
Захворіло в Україні
322,879
Померло в Україні
6,043
Вилікувалось в Україні
134,898
Facebook заблокував акаунти екологічних організацій, які борються з будівництвом газопроводу

Facebook заблокував акаунти екологічних організацій, які борються з будівництвом газопроводу

Акаунти нібито помилково були заблоковані у зв’язку з онлайн-акцією протесту

Facebook заблокував акаунти екологічних організацій, які борються з будівництвом газопроводу
фото Shutterstock

Соцмережа Facebook заблокувала діяльність кількох екологічних акаунтів, в тому числі Greenpeace USA, незважаючи на обіцянку боротися з дезінформацією в сфері кліматичних змін, передає The Guardian.

Серед заблокованих акаунтів також Climate Hawks Vote і Rainforest Action Networ. Активісти кажуть, що сотні персональних акаунтів, пов'язаних із захистом корінного населення, змінами клімату і соціальної справедливості, також були заблоковані за «порушення прав інтелектуальної власності».

Їх діяльність була заблокована тимчасово, на кілька днів. Всі ці акаунти і сторінки брали участь в онлайн-заході у Facebook, націленому на KKR & Co – американську інвестиційну фірму, яка підтримує трубопровід Coastal GasLink, газову розробку протяжністю 670 км, що будується на півночі Британської Колумбії, Канада.

Призупинення роботи акаунтів відбулося за день до чергової онлайн-акції, спрямованої проти KKR & Co. Активісти виступають проти будівництва трубопроводу через його вплив на клімат і через те, що він прорізає землі корінного народу Вет-Сувет-Ен.

«Відеозаписи крайнього насильства, погляди альт-правих і заклики до насильства з боку расистів спокійно залишаються в Facebook, – сказала Делі Ніка, член спільноти Wet'suwet'en. – А екологічні організації забанили, і нам загрожують остаточним видаленням за публікацію онлайн-петиції».

Багато акаунтів вже відновлені, але деякі з них все ще заблоковані, без будь-яких пояснень від Facebook.

У своїй заяві представник Facebook сказав: «Наші системи помилково видалили ці облікові записи та контент. Відтоді вони були відновлені, і ми зняли всі обмеження на зазначені профілі».

Блокування сталася всього через кілька днів після того, як гігант соціальних мереж заявив, що запускає «інформаційний центр науки про клімат», щоб протистояти дезінформації стосовно кліматичної кризи.

«Вчинки говорять гучніше за слова, і знову Facebook вчинив дії, які різко контрастують з публічними заявами компанії», – сказала Елізабет Джардім, старший корпоративний активіст Greenpeace USA.

Напередодні повідомлялося, що Facebook запускає програму, яка допоможе захистити фото в соцмережі авторським правом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті