Захворіло у світі
41,228,181
Померло у світі
1,131,339
Вилікувалось у світі
28,122,798
Захворіло в Україні
322,879
Померло в Україні
6,043
Вилікувалось в Україні
134,898
В Україні створять Національний центр компетентності у сфері відкритих даних

В Україні створять Національний центр компетентності у сфері відкритих даних

Та проаналізують вплив відкриття даних на різні галузі економіки

В Україні створять Національний центр компетентності у сфері відкритих даних
Фото: Kevin Ku/Pexels

В Україні проаналізують вплив відкриття даних на різні галузі економіки та створять Національний центр компетентності у сфері відкритих даних. Про це повідомив очільник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров на Open Data Forum 2020.

«Найяскравіший приклад цього – те, як ми почали боротися з мільйонною, а можливо, й мільярдною корупцією у сфері будівництва, створивши новий Реєстр будівельної діяльності, завдяки якому кожен може відкрито перевірити інформацію про те, чи зводять нову будівлю на законних підставах. Саме силами команди Мінцифри та завдяки великій підтримці міжнародних донорів та суспільства ми як стартап довели, що можемо запускати проєкти, які дають результати та виходять на рівень сталого розвитку», – зазначив Федоров.

Окрім цього, за підтримки міжнародних донорів та Мінцифри стартували вісім тематичних досліджень щодо впливу оприлюднення даних у різних галузях. Ці дослідження проводитимуть у таких сферах, як містобудівництво, охорона здоров’я, будівництво й ремонт доріг, провадження бізнесу, екологія, фіскальна політика та інші.

За основу взято методологію міжнародної організації GovLab, що передбачає вивчення окремих практик застосування відкритих даних. Першим побачить світ дослідження щодо впливу відкритих даних Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ). На черзі – аналіз впливу оприлюднення даних щодо ремонту й будівництва доріг.

Окрім цього, у межах Open Data Forum 2020 анонсували концепцію порталу «Дія. Відкриті дані», що стане національним центром компетентності у сфері відкритих даних. Проєкт міститиме базу знань для різних цільових аудиторій, стане точкою входу до десятків сервісів на основі відкритих даних: від юстиції та податків – до медицини та екології; а також стане майданчиком для комунікації та збору пропозицій від громадськості щодо формування загальнонаціональної політики у сфері відкритих даних. Запуск заплановано до кінця року.

Раніше повідомлялося, що міністерство цифрової трансформації відкрило дані про декларативні та роздільні документи з Реєстру будівельної діяльності

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті