Захворіло у світі
40,818,555
Померло у світі
1,125,388
Вилікувалось у світі
27,929,230
Захворіло в Україні
315,826
Померло в Україні
5,927
Вилікувалось в Україні
132,219
«Голос» вимагає ліквідувати Окружний адмінсуд Києва

«Голос» вимагає ліквідувати Окружний адмінсуд Києва

Партія звинувачує його суддів у корумпованості

«Голос» вимагає ліквідувати Окружний адмінсуд Києва
фото: pravda.com.ua

Депутат з фракції «Голос» Ярослав Юрчишин ініціює звернення Верховної Ради до президента України Володимира Зеленського з проханням внести на розгляд парламенту законопроєкт про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) і Київського окружного адмінсуду. Про це повідомляється на сайті партії.

«ОАСК «зарекомендував» себе не як орган правосуддя і справедливості, а корупції та зручних рішень для чиновників, які незаконно впливають на суд. Це підриває довіру до усіх українських судів. Систему хабарництва і договорняків в ОАСК потрібно знищити. Вища рада правосуддя ніяк не реагувала на його неодноразові провали, а спроби притягнути до відповідальності самих суддів поки не приносять результату. Більше того, самі судді ОАСК відмовились складати кваліфікаційні іспити, ігноруючи правила для всіх. Тому наразі єдине ефективне рішення – ліквідувати сам суд», – заявив Юрчишин.

Згідно з повідомленням, в «Голосі» пропонують замість Окружного адмінсуду Києва та Київського окружного адмінсуду створити Київський окружний адмінсуд, який буде розглядати справи в межах Києва та Київської області, і в якому працюватимуть судді, які пройшли прозорий конкурс.

Згідно з інформацією сайту парламенту, в середу зареєстрований проєкт постанови №4144 про звернення Верховної Ради до президента України щодо діяльності Окружного адмінсуду Києва. Свої підписи під проєктом постанови, крім Юрчишина, поставили його колеги з фракцій «Голос», «Слуга народу» і позафракційний депутат.

Нагадаємо: національне антикорупційне бюро  України (НАБУ) оприлюднило записи й розшифровку розмов, які можуть слугувати доказом керованого правосуддя і зловживань голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті