Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
«Підроблені вибори, підроблена інавгурація»: які країни не визнали Лукашенка президентом

«Підроблені вибори, підроблена інавгурація»: які країни не визнали Лукашенка президентом

Глави кількох країн Євросоюзу заявили про свою офіційну позицію

«Підроблені вибори, підроблена інавгурація»: які країни не визнали Лукашенка президентом
фото DR

Після інавгурації Олександра Лукашенка зʼявилася реакція світової спільноти і білоруської опозиції. Представники багатьох країн оголосили, що, незважаючи на проведену формальну церемонію, не збираються визнавати початок нового п'ятирічного президентського терміну Лукашенка, передає Tut.by.

Офіційний представник уряду ФРН Штеффен Зайберт заявив, що Німеччина не визнає Лукашенка президентом Білорусі навіть після його інавгурації, а сама сьогоднішня процедура не мала легітимності, повідомляє Deutsche Welle.

Міністр закордонних справ Естонії висловився з приводу інавгурації Лукашенка в своєму Twitter, назвавши її нелегітимною.

«Сьогоднішня нелегітимна інавгурація Лукашенка йде врозріз з усіма принципами демократії. Лукашенко явно втратив свій мандат. Ми закликаємо до вільних і чесних виборів для народу Білорусі, щоб вони отримали президента, якого заслуговують», – йдеться в твіті міністра.

У схожому ключі в Twitter висловився глава МЗС Словаччини Іван Корчок.

«У Олександра Лукашенка, інавгурація якого відбулася сьогодні, немає легітимності, щоб керувати своєю країною. Він відповідальний за президентські вибори в Білорусі, які не були ні вільними, ні чесними. Словаччина підтримує громадян Білорусі», – повідомив Корчок.

Керівник МЗС Чехії Томаш Петржичек також заявив про нелегітимність формальної процедури вступу на посаду президента Білорусі.

«Вибори в Білорусі не були ні вільними, ні чесними. Таким чином, результат не є легітимним, тому сьогоднішня інавгурація Олександра Лукашенка також нелегітимна. Чехія повністю підтримує білоруське громадянське суспільство. Білоруси заслуговують на свободу», – йдеться в заяві чиновника.

Глава зовнішньополітичного відомства Литви Лінас Лінкявічюс був ще більш категоричний, ніж його колеги.

«Який фарс. Підроблені вибори. Підроблена інавгурація. Колишній президент Білорусі не стає менш колишнім. Навпаки. Його незаконність – факт з усіма подальшими наслідками», – заявив міністр.

Міністерство закордонних справ Польщі взяло до відома сьогоднішні події в Білорусі.

«Президент, обраний на недемократичних виборах, не може розглядатися як такий, що здійснює законну владу, незалежно від того, чи є принесення присяги таємним чи офіційним», – таке повідомлення з'явилося в Twitter відомства.

Більше про формальну процедуру – в матеріалі «Таємна коронація» Лукашенка: у Мінську відбулась церемонія інавгурації».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті