Захворіло у світі
40,818,555
Померло у світі
1,125,388
Вилікувалось у світі
27,929,230
Захворіло в Україні
315,826
Померло в Україні
5,927
Вилікувалось в Україні
132,219
Громадяни подали позов до уряду Австрії за спалах коронавірусу на курорті в Тиролі

Громадяни подали позов до уряду Австрії за спалах коронавірусу на курорті в Тиролі

Вони пропонують прем’єр-міністру погодитися на досудове врегулювання

Громадяни подали позов до уряду Австрії за спалах коронавірусу на курорті в Тиролі
фото pixabay.com

В Австрії приватна Асоціація із захисту прав споживачів VSV повідомила, що до суду подано чотири цивільні позови до уряду в зв'язку зі спалахом коронавірусу на гірськолижному курорті Ішгль в Тиролі. Як передає ВВС, вважається, що туристи розвезли звідти коронавірус в 45 країн, передає Інтерфакс.

Загалом  позивачі вимагають компенсувати їм до 100 000 євро збитку.

У VSV уточнили, що розглядають ці позови як пробні. Зараз асоціація отримала згоду понад 6000 осіб із різних країн на участь у колективному позові в 2021 році. Більшість із тих, що відгукнулися – жителі Німеччини, Австрії, Великобританії та США.

Зважаючи на майбутній масштабний судовий розгляд, VSV звернулася з листом до канцлера Себастьяна Курца і запропонувала йому погодитися на досудове врегулювання.

Про перші виявлені випадки зараження коронавірусів в Ішглі було оголошено 7 березня. Після цього Міністерство охорони здоров'я Австрії повідомляло, що допускає, що перші заражені з'явилися на цьому курорті на початку лютого.

Федеральні чиновники отримували дані про заражених в Ішглі 3, 4 і 5 березня, в тому числі від уряду Ісландії, після того, як на цей острів прибула з Тіролю ціла група заражених.

Проте перший випадок був визнаний тільки 7 березня, карантин в Ішглі й на найближчих курортах ввели 13 березня, і весь цей час туристи могли безперешкодно виїхати, збільшуючи загрозу вивезення звідти коронавірусу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті