Захворіло у світі
40,818,555
Померло у світі
1,125,388
Вилікувалось у світі
27,929,230
Захворіло в Україні
315,826
Померло в Україні
5,927
Вилікувалось в Україні
132,219
Європу чекає подвійна рецесія через збільшення кількості випадків COVID-19 – економісти

Європу чекає подвійна рецесія через збільшення кількості випадків COVID-19 – економісти

Єврозона готується до чергового скорочення ВВП

Європу чекає подвійна рецесія через збільшення кількості випадків COVID-19 – економісти
фото www.flickr.com/photos/69778310@N02/6885754344

Європа вступила у боротьбу з другою хвилею коронавірусної інфекції, яка може знову завдати значної шкоди економіці регіону.

Як повідомляє CNBC, економіка єврозони в ІІ кварталі 2020 року скоротилася на 11,8% через суворі заходи ізоляції, впроваджені для стримування поширення вірусу.

Економісти передбачали відновлення у другому півріччі 2020 року, але тепер ставлять свої прогнози під сумнів. Багато уряди країн єврозони оголошують про нові карантинні обмеження або про уповільнення відкриття на тлі збільшення кількості випадків інфікування.

«Імовірність подвійного падіння, тобто ще одного спаду в четвертому кварталі, значно зросла», – сказав Карстен Бжеськи, головний економіст ING.

Він очікує, що в найближчі тижні будуть введені нові регіональні обмеження, подібні тим, які вже впроваджені в Мадриді (Іспанія) і Ліоні (Франція).

Кріс Вільямсон, головний економіст IHS Markit, також заявив, що існує «великий ризик подвійного падіння» в четвертому кварталі.

Побоювання з приводу економічного шоку, викликаного подальшими обмеженнями, на початку цього тижня привели європейські акції в режим розпродажу.

«Пандемія є ключовим ризиком для нашого заклику до швидкого відновлення після різкого падіння економічної активності в березні / квітні», – заявив головний економіст Berenberg Хольгер Шмідінг. – Ризик зростає».

Нагадаємо: скорочення ВВП країн ЄС в ІІ кварталі виявилося найсерйознішим за всі останні 25 років збору загальноєвропейської поквартальної статистики.

Як повідомлялось, інфляція в єврозоні вперше з 2016 року перебралась на негативну територію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті