Захворіло у світі
40,818,555
Померло у світі
1,125,388
Вилікувалось у світі
27,929,230
Захворіло в Україні
315,826
Померло в Україні
5,927
Вилікувалось в Україні
132,219
Критики Apple згуртувались у коаліцію, щоб боротись з поборами в AppStore

Критики Apple згуртувались у коаліцію, щоб боротись з поборами в AppStore

Компанії вирішили об’єднатись «відсутності надії на те, що коли-небудь щось зміниться»

Критики Apple згуртувались у коаліцію, щоб боротись з поборами в AppStore
фото www.flickr.com/photos/stumax/3264550398

Група критиків Apple, до якої увійшли зокрема Spotify, Match і творець популярної гри Fortnite, Epic Games, приєдналися до некомерційної групи, яка планує виступати за законодавчі та нормативні заходи, щоб кинути виклик App Store.

Як повідомляє Reuters, Apple стягує комісію в розмірі від 15% до 30% за додатки, які використовують її систему оплати всередині додатків, і встановлює низку правил, яким додатки повинні відповідати, щоб з'являтися в її App Store. Ця практика викликала критику і офіційні юридичні скарги з боку деяких розробників.

Новостворена коаліція базується у Вашингтоні, округ Колумбія, і Брюсселі. Група критиків заявила, що планує відстоювати юридичні норми, які змусять Apple змінитися.

Крім Epic, Match і Spotify, в число інших учасників входять більш дрібні фірми, такі як Basecamp, Blix, Blockchain.com, Deezer і Tile, а також розробники з Європи, включаючи Європейську раду видавців, News Media Europe і Protonmail.

Сара Максвелл, представник групи, яка раніше працювала в фірмі фінансових технологій Blockchain.com і в кампанії Хілларі Клінтон, сказала, що група була заснована з «відсутності надії на те, що коли-небудь щось зміниться» і прагне залучити більше розробників.

Нагадаємо: суперечка між Apple, і Epic Games почалася 13 серпня, коли Epic Games опублікувала версію Fortnite в Apple App Store, яка включала спосіб для користувачів платити за контент безпосередньо в грі в обхід сервісного збору онлайн-магазину.

У відповідь Apple видалила додаток з App Store, а Epic Games подала в суд на Apple пізніше того ж дня. Після цього Apple призупинила дію облікового запису розробника Epic Games 28 серпня, що не дозволяє компанії створювати нові додатки або оновлювати Fortnite на платформах Apple.

Пізніше техногігант подав проти компанії зустрічний позов, в якому стверджується, що Epic порушила свій контракт з Apple.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті