Захворіло у світі
42,237,160
Померло у світі
1,144,682
Вилікувалось у світі
28,568,009
Захворіло в Україні
337,410
Померло в Україні
6,289
Вилікувалось в Україні
139,755
США, Канада і Британія готуються 25 вересня ввести санкції проти чиновників Білорусі

США, Канада і Британія готуються 25 вересня ввести санкції проти чиновників Білорусі

Країни Балтії в найближчі дні оголосять новий список санкцій з близько 100 білоруських посадовців

США, Канада і Британія готуються 25 вересня ввести санкції проти чиновників Білорусі
фото Shutterstock

США, Великобританія і Канада планують ввести санкції проти деяких громадян Білорусі за фальсифікацію виборів 9 серпня і насильство щодо мирних протествальників. Про це з посиланням на шість джерел повідомляє агентство Reuters.

При цьому чотири джерела агентства розповіли, що про санкції може бути оголошено вже в цю п'ятницю, 25 вересня. У той же час співрозмовники агентства попередили, що оголошення може бути відкладено через труднощі, пов'язані з узгодженням позицій і координацією дій між країнами.

1 вересня високопоставлений чиновник Держдепартаменту повідомив Reuters, що Сполучені Штати розглядають можливість введення санкцій щодо семи білорусів, які, на їхню думку, були причетні до фальсифікації результатів виборів і насильства проти протестувальників.

Одне з шести джерел повідомило, що кількість білорусів зараз вісім, але вона може змінитися.

Міністр закордонних справ Великобританії Домінік Рааб заявив парламенту в четвер, що Великобританія готує санкції проти тих, хто несе відповідальність за серйозні порушення прав людини в Білорусі та координує свої дії з США і Канадою «в терміновому порядку».

Напередодні Євросоюз заявив, що Лукашенко не є законним президентом Білорусі, і що його раптова інавгурація відбулася проти волі народу.

Тим часом країни Балтії підготували і в найближчі дні оголосять новий список санкцій з близько 100 посадових осіб, які пов'язані з насильством в Білорусії. Цим особам буде заборонений в'їзд на територію Латвії, Литви та Естонії.

В Уряді Латвії зазначили, що домовленість з цього питання з сусідніми Литвою та Естонією була досягнута 23 вересня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті